Od 19. do 25. srpna naše týmy juniorů, juniorek a U15 absolvovali tradiční soustředění v Dolní Čermné. 38 svěřenců trénovalo 3-4 denně pod vedením čtyř našich trenérů a po prázdninách se dostávali do formy po delší pauze. Všichni makali naplno a uvidíme až v prvních zápasech sezóny, jestli neztrácíme za konkurencí. Naši junioři mají co obhajovat a...

V úterý 29.8.2023 byla naše děvčata pozvána do Vysokého Mýta, kde se soustředila družstva juniorek a kadetek z BK Brandýs nad Labem a bylo nám ctí, když nás pozvaly na přípravné utkání. Nejprve to vypadalo, že pojedeme v šesti, ale nakonec se nás sešlo na palubovce 8. I tak to proti plné lavičce soupeřek nevypadalo pro nás nejlépe.

Mezi 14. a 18. srpnem 2023 proběhl úplně první příměstský basketbalový tábor SKB v České Třebové a to pro naše nejmenší hráče ročníku 2013-18. Režie táboru byla plně v rukou našich mladých trenérů, kteří si připravili celotáborovou hru na téma "Honba za pokladem", kdy děti byly rozděleny do dvou posádek dvou rivalských kapitánů, se kterými následně...

Zatím nejjednodušší výšlap na nejvyšší vrchol českého pohoří přesahující 1 000 m nás čekal v destinaci nejbližší o prvním červnovém víkendu. Orlické hory a jejich Velkou Deštnou jsme si nechali jako dárek po úspěšné sezóně pro oba juniorské celky. Nemuseli jsme stoupat kilometry výškových metrů a ani vzdálenost nedosahovala minulých 7 ročníků....

Za celkem nevlídného počasí, ale bez deště se 18.5.2023 v přátelském prostředí výletní restaurace "Na horách" uskutečnilo další předávání cen našim juniorům a juniorkám za uplynulý soutěžní ročník. Oba naše týmy juniorů si odnesly zlaté medaile za vynikající výkony ve svých soutěžích, každý hráč dostal vysvědčení za předvedenou snahu a byly předány...

V pátek 2.12. se mezi trénující nejmladší mikrožáčky dostavila vzácná návštěva, když se přišel Mikuláš s andílky a hodnými čerty podívat na to, jak se naše děti zlepšují v pohybových a basketbalových dovednostech. Na speciální trénink se přišlo podívat celkem 23 našich nejmenších členů, kteří i pravidelně každý pátek v našem klubu trénují.

Naše týmy kadetů a kadetek U17 i letos pokračovaly v tradici a hráči tak zdolali již sedmou nejvyšší horu nějakého českého pohoří. V České republice je celkem 16 pohoří s nadmořskou výškou přesahující 1 000 metrů.

V pátek 3. prosince přišla za nejmenšími dětmi SKB návštěva z nebe a letos zbytečně z pekla. Na páteční trénink se dostavilo 17 malých sportovců, kteří navštěvují náš basketbalový oddíl. Pro minibaskeťáčky bylo nachystáno 10 velmi těžkých sportovních úkolů, které museli mezi nadpřirozenými bytostmi splnit, aby byli na závěr odměněni.

V sobotu 11. září jsme se utkali v přátelských utkáních s kadetkami proti Litomyšli a s kadety se Svitavami. Po dlouhé herní pauze jsme si zkusili zápasové tempo a připomněli si soutěžní atmosféru. Obě naše družstva odehrála krásná utkání. Děvčata potvrdila své kvality a pouze v šesti se podařilo vyhrát. Kluci bojovali co to šlo a po většinu zápasu...

Po roce jsme se opět na závěr letních prázdnin všichni sešli na soustředění v Dolní Čermné, kam jsme zavítali již pošesté v řadě. Místní areál sportu a zdraví (www.azas.cz) nám poskytuje vše, co k naší přípravě potřebujeme.

Po téměř celosezónní zápasové pauze se v červnu mohla uskutečnit alespoň přátelská utkání, aby si hráči připomněli atmosféru v zápasech.

Náš skautský oddíl se po koronavirové pauze vydal zdolat další nejvyšší vrchol českých hor. Letošek nás zavál do Jizerských hor, kde v cestě stál nejvyšší kopec Smrk (1124 m n.m.). Pro náš tým to byla již šestá expedice a opět se akce zúčastnil skoro celý tým.

První trénink mají za sebou nejmenší děti, které přišly i se svými rodiči na nábor pořádaný naším oddílem. A hned se sešlo 14 "sportovců" ve věkovém rozmezí 2-6 let :-)

Téměř po půl roce bez zápasu jsme vyrazili na tradiční turnaj do Týniště, kde jsme mohli zjistit naši herní připravenost a porovnat síly s týmy z Týniště, Rychnova, Hradce a Vysoké nad Labem, se kterými se budeme potkávat i v nadcházející sezóně. V minulých dvou ročnících jsme vždy vybojovali medaile (2018 - bronz, 2019 - stříbro), a tak jsme...

Jako každý rok, tak i letos jsme na závěr prázdnin zavítali na šest dní do Dolní Čermné, kde se každoročně připravujeme na novou sezónu. Letos se soustředění zúčastnilo 26 hráčů a hráček kategorie U15-17 a nově všech 8 hráčů kategorie U12, kteří budou letos poprvé bojovat v oblastním přeboru v této kategorii.