V den trenérových narozenin tým našich žáků předal dárek v podobě dvou důležitých výher proti nepříjemnému soupeři z Rychnova nad Kněžnou. S tímto týmem jsme měli doposud vyrovnanou bilanci zápasů 2:2 a především jsme s nimi sehráli napínavou čtvrtfinálovou sérii v loňském roce, kdy jsme smazali 17 bodové manko z prvního zápasu a postoupili tak do...

O posledním zářijovém víkendu se poprvé představilo dívčí družstvo, které v sobotu přivítalo doma tým z Lipníku a v neděli odcestovalo do Přerova. Děvčatům se dařilo v obou utkáních, i když v sobotu jsme na výhru ještě nedosáhli, ale v neděli jsme překvapili a náš tým slaví historicky první výhru dívčího týmu a to po cca 25 letech, kdy v...

Pardubický perník zhořkl našim žákům U15, když k prvnímu střetnutí nové sezóny zavítali na SŠB do Pardubic, kde se každý rok velmi trápíme a nebylo tomu jinak i letos. V neděli podrželi čest našeho oddílu mladší hráči, kteří na domácí palubovce udolali tým z Náchoda, ale ani tento zápas mnoho basketbalové krásy nepřinesl.

Malý kousek chyběl třebovským basketbalistům k triumfu na turnaji kategorie U14 v Týništi nad Orlicí. V sobotu 7. září se zde setkalo 8 týmů rozdělených do dvou skupin. SKB bylo nalosováno do skupiny B, kde se sešly kvalitní týmy ze Šumperka, Trutnova a Vysoké nad Labem.

Ve dnech 24.-30. jsme již počtvrté uspořádali tradiční letní soustředění v nedaleké Dolní Čermné v Areálu zdraví a sportu (www.azas.cz).

Kapitánka našeho týmu Lucie Zahálková (#16) a hráčka Ústí nad Orlicí (ovšem stále členka SKB) Veronika Hrdličková (#17) byly nominovány do širšího výběru Pardubického kraje pro sestavení týmu na Olympijské hry dětí a mládeže, které se konaly v červnu 2019 v Liberci a Jablonci nad Nisou. Našim děvčatům se podařilo během úvodních tréninků prosadit do...

Starší minižáci a mladší žáci SKB Česká Třebová mají za sebou velmi úspěšnou sezónu

První červnový víkend jsme se vypravili s celým týmem na již čtvrtý ročník posezónního zdolávání českých hor. Letos padl výběr do vzdálenější destinace na nejvyšší horu Ještědsko-kozákovského hřbetu Ještěd (1012 m n. m.).

V sobotu 8. září 2018 se náš mladší tým zúčastnil turnaje v Týništi nad Orlicí. Na turnaj se přihlásila družstva, která obvykle v sezóně nepotkáváme a tak pro nás byla akce velikým přínosem.