Po téměř celosezónní zápasové pauze se v červnu mohla uskutečnit alespoň přátelská utkání, aby si hráči připomněli atmosféru v zápasech.

Náš skautský oddíl se po koronavirové pauze vydal zdolat další nejvyšší vrchol českých hor. Letošek nás zavál do Jizerských hor, kde v cestě stál nejvyšší kopec Smrk (1124 m n.m.). Pro náš tým to byla již šestá expedice a opět se akce zúčastnil skoro celý tým.

První trénink mají za sebou nejmenší děti, které přišly i se svými rodiči na nábor pořádaný naším oddílem. A hned se sešlo 14 "sportovců" ve věkovém rozmezí 2-6 let :-)

V sobotu i v neděli měli naši hráči U5 odehrát 2 kola své soutěže. Po uzavření tělocvičny v Lomnici nad Popelkou však došlo pouze k odehrání sobotního kola proti hráčům z Nové Paky. Hosté přijeli v plné síle s patnácti hráči a my jsme hráli poprvé v historii mladšího družstva bez našich děvčat.

.... bohužel do našeho koše. A to v kategorii U17, když naši hráči poprvé vystoupili v této kategorii na půdě hráčů z Vysoké nad Labem. Již při rozcvičení se zdálo, že nás čeká družstvo "mužů" a na hřišti to bylo znát. Na obhajobu lze říct, že naši jsou v této dvouleté kategorii nováčky a patříme věkem mezi mladší a rok...

V soboru 26.9.2020 jsme se staršími žáky zajížděli do Přelouče k druhému kolu naší soutěže. Bohužel nám začátek soutěže nevychází dle našich představ a po jedné prohře se SŠB jsme dvakrát prohráli i zde a máme tak nelichotivou bilanci 1:3 na zápasy. První zápas přitom až do konce třetí čtvrtiny nevypadal špatně a s domácími jsme drželi krok.

Začátek nového ročníku je sice plný otazníků, ale i tak byla sezóna 2020/21 zahájena. O minulém víkendu nastoupil k prvním zápasům tým U15 a tuto sobotu odehrála první utkání i děvčata U17. Bohužel byl odložen zápas kadetů U17 s týmem z Rychnova, který požádal o přeložení z důvodu zranění a nemoci. Uvidíme, zda se vůbec zápas odehraje.

Téměř po půl roce bez zápasu jsme vyrazili na tradiční turnaj do Týniště, kde jsme mohli zjistit naši herní připravenost a porovnat síly s týmy z Týniště, Rychnova, Hradce a Vysoké nad Labem, se kterými se budeme potkávat i v nadcházející sezóně. V minulých dvou ročnících jsme vždy vybojovali medaile (2018 - bronz, 2019 - stříbro), a tak jsme...

Jako každý rok, tak i letos jsme na závěr prázdnin zavítali na šest dní do Dolní Čermné, kde se každoročně připravujeme na novou sezónu. Letos se soustředění zúčastnilo 26 hráčů a hráček kategorie U15-17 a nově všech 8 hráčů kategorie U12, kteří budou letos poprvé bojovat v oblastním přeboru v této kategorii.

Do sezóny 2019/20 nastoupilo SKB s týmem U14. který pokračoval ve smíšené sestavě ve východočeském oblastním přeboru. Starší kategorii U15 jsme již byli nuceni genderově rozdělit na chlapce a dívky, a tak došlo k tomu, že v České Třebové nastoupil po cca 20 letech čistě dívčí tým, který byl zařazen do moravské skupiny nadregionální ligy starších...

V sobotu 11.7.2020 se konal tradiční českotřebovský streetballový turnaj, který před 25. lety založil se svým bratrem nám velmi dobře známý Milan Škop. Díky Markovi Trejtnarovi, který turnaj pozvedl na úplně jiný level, se v České Třebové schází na jednom turnaji nejvíce družstev v mužské kategorii 36 týmů, 12 ženských týmů a letos i poprvé 6 týmů...

V úterý 23.6.2020 byla slavnostně zakončena uplynulá úspěšná sezóna našich družstev U14 a U15. V příjemném prostředí výletní restaurace na Horách se sešel téměř celý tým včetně rodičů a hráčům bylo poděkováno za předvedené výkony a byli vyhodnoceni nejlepší hráči jednotlivých kategorií. Každý si odnesl domů vysvědčení, medaili a věříme, že i...

Krásné počasí, příjemné teploty a nebe bez mráčku. Tak to opravdu pro letošní ročník přechodu českých hor nevyšlo. Jako jubilejní pátý ročník byl vybrán "vysokohorský" trek se zdoláním královny Moravskoslezských Beskyd - Lysé hory.

Ve dnech 24.-30. jsme již počtvrté uspořádali tradiční letní soustředění v nedaleké Dolní Čermné v Areálu zdraví a sportu (www.azas.cz).

Kapitánka našeho týmu Lucie Zahálková (#16) a hráčka Ústí nad Orlicí (ovšem stále členka SKB) Veronika Hrdličková (#17) byly nominovány do širšího výběru Pardubického kraje pro sestavení týmu na Olympijské hry dětí a mládeže, které se konaly v červnu 2019 v Liberci a Jablonci nad Nisou. Našim děvčatům se podařilo během úvodních tréninků prosadit do...