9. hrací kolo se nám velmi vydařilo

14.02.2022

V sobotu 5. února pokračovali v soutěži naši kadeti proti týmu z Olomouce a přesně o týden později bojovala o další body do tabulky naše děvčata, na které útočily vlčice ze Žďáru. Obě naše družstva u17 dokázala vyhrát a upevnili jsme si tak pozice v průběžné tabulce.

SK UP Olomouc B

Kadeti U17

Dle dosavadních výsledků jsme věděli, že nás nečekají jednoduché zápasy, ačkoliv měl soupeř doposud na svém kontě jen 5 výher, ale z posledních zápasů a jde vidět, že jejich výkony se v průběhu sezóny značně zlepšují. Do naší sestavy se konečně mohl vrátit dlouhodobě zraněný Lukáš Pucholt a lehce zasáhl i Martin Friš.

1. zápas
SKB Česká Třebová : SK UP BCM Olomouc B     90:81 (16:21, 43:38, 65:59)

První čtvrtina začala pro nás již tradičně, když jsme se opět dostali do ztráty o 5 bodů, což jsme ovšem začátkem druhé čtvrtky hned vyřešili a šňůrou 14:2 jsme se dostali do výraznějšího vedení o 10 a více bodů. Toto se však soupeři podařilo také smazat a tak byl ve třetím dějství stav téměř vyrovnaný, ale stále jsme se nacházeli ve vedení. Naposledy se protivníci přiblížili na dostřel ve 33. minutě, kdy byl stav 72:70, ale vydrželi jsme až do závěru a po pro nás nezvykle vysokém skóre jsme získali důležitou výhru.

Body: Lukáš P. 21, Michal 16, Filip 13, Jonáš Š. 13, Jelen 10,  Martin 7, Šimon 5, Sam 2, Kuba 2, Štěpán 1

2. zápas
SKB Česká Třebová : SK UP BCM Olomouc B     87:74 (18:15, 43:33, 68:52)

Druhý zápas dirigoval kapitán týmu Jonáš Škop a průběh byl od prvního zápasu celkem rozdílný, protože rozhodující náskok jsme si vypracovali už do poločasu. Na rozdíl od jiných zápasů jsme byli mnohem úspěšnější v zakončení a může nás jen trochu mrzet, že jsme nebyli důslednější v obraně a na naše poměry jsme dostali více bodů než obvykle.

Body: Jonáš Š. 28, Jelen 13, Filip 12, Šimon 11, Lukáš P. 10, Štěpán 6, Lukáš G. 4, Kuba 2, Michal 1

Kadetky U17

Stejně jak u chlapců platilo, že přijel soupeř nacházející se v tabulce až za námi, a tak bylo pro další průběh velmi důležité, abychom se pokusily vyhrát oba zápasy. Soupeřky doznaly svého názvu Vlčice a naše děvčata byla značně "pokousána". Ze strany Žďáru se jednalo o velmi nepříjemný a tvrdý basketbal plný až nesportovních zákroků na naše hráčky. Spolu s inteligentními výroky paní trenérky tak můžeme tvrdit, že jsme velmi rádi, že jsou tyto zápasy za námi. Hráčky SKB byly v průběhu zápasů "ořezány jak pastelky", ale ukázaly svou obrovskou sílu a především bojovnost a oba zápasy získaly na svou stranu.

1. zápas

SKB Česká Třebová : BK Vlčice Žďár     63:53 (16:16, 30:26, 43:42)

Zápas byl fyzicky velmi nepříjemný a především, jak je u nás obvyklé, vyrovnaný stejně jako u kluků až do 33. minuty. Pak se nám však podařilo hostující hráčky zlomit a díky několika rychlým protiútokům jsme nedaly soupeřkám šanci a poslední pětiminutovku jsme vyhrály 15:4. Při posledním souboji vyrazila hostující hráčka dech naší Natálce Melnykové, která to velice těžce rozdýchávala.

2. zápas

SKB Česká Třebová : BK Vlčice Žďár     51:43 (12:7, 26:23, 41:39)

Druhý zápas byl ještě mnohem více fyzicky náročnější, protože Vlčice opravdu kousaly a rozhodčí tomu nechali trochu volnější průběh. V průběhu utkání si nejprve vyvrátila prst při vypichování míče kapitánka našeho týmu Verča, která o chvíli později během souboje dopadla na záda a musela na poslední čvrtinu ze zápasu zcela odstoupit. Při dalších soubojích musela být z palubovky odvedena s doprovodem také Natálka Borková.

Naše hráčky se však těmito událostmi více semkly a při vyrovnaném stavu před posledním dějstvím se dokázaly nabudit a čtvrtou čtvrtinu jsme vyhrály 10:4, z čehož dala 8 bodů Natálka Melnyková a symbolicky se pomstila za nepříjemnost z prvního duelu.

Body: Náš tým celkově soupeřky přestřílel a není třeba vyzdvihovat individuální střelecké úspěchy, neboť děvčata hrála jako jeden celek a všechny hráčky nechaly na hřišti své maximum a dokázaly získat důležité body do tabulky.