Bojovnost nestačila na těsnou obranu tuříků

12.11.2018

V sobotu odpoledne nás čekalo poměření sil se sousedními Svitavy. Domácí tým byl poprvé v sezóně v plném počtu včetně svých nejlepších hráčů Prokopa a Bryšky.

Naši hráči se museli smířit s pro nás nepříjemnými podmínkami v podobě malé tělocvičny s minimálním prostorem za autovou čarou a absencí 24 vteřin.

První zápas jsme hráli na dvě pětky a hned v úvodu jsme ztratili, když jsme v 6. minutě prohrávali 12:0. Druhá pětka vždy sice hrála vyrovnaně, ale průběžně jsme prohrávali každou čtvrtinu o cca 10 bodů a celkově se zápas moc nepovedl.

Druhé utkání bylo již o něčem jiném a našim se dařilo s domácím týmem držet krok. Po první čtvrtině byl stav 14:12 pro tury, ale ve druhém dějství se SKB podařilo stav otočit a 2 minuty před koncem poločasu jsme se dostali do vedení 20:24. Bohužel se nám nepodařilo ubránit nejstatnějšího hráče domácích Dostálka (celkově 21 bodů), který třemi koši v řadě vrátil vedení na stranu domácích. Na začátku druhé půle jsme sice trochu zvolnili, ale ztrátu 9 bodů se nám podařilo zredukovat na 5. V poslední vteřině třetí čtvrtiny vstřelil domácí kapitán Roznětínský velmi sporný koš, který padl se závěrečným klaksonem a pan rozhodčí Němec k našemu úžasu koš uznal. Před poslední částí jsme tak opět ztráceli 9 bodů, ale opět se nám podařilo vybojovat několik míčů a 2 minuty před koncem tak ještě držet otevřený výsledek. Bohužel na závěrečný tlak jsme již neměli dostatek sil. I tak naši hráči podali velmi vydařený a sympatický výkon, který je zcela jistě posune o další krůček dopředu. Domácí vyhráli zaslouženě, ale v našem prostředí se jim pokusíme naši prohru oplatit.

Naše skupina je velmi těžká a držíme nelichotivé předposlední místo, které se nám snad podaří v dalším duelu s posledním Hradcem Králové udržet a posunout se ještě před Josefov, který jsme na jejich palubovce porazili.