Bojovnost U14 nestačila na "antibasket" Týniště

03.12.2019

Poslední listopadový den letošního roku připravil pro dosud naše první družstvo v tabulce soupeře z Týniště nad Orlicí. Věděli jsme, že soupeř který se držel v tabulce hned za námi bude nepříjemný a alespoň jedna výhra by pro nás byla bonusem. Každopádně hned začátek byl pro nás překvapením, když domácí otevřeli tělocvičnu až 20 minut před zápasem poté, co jsme již půl hodiny předem byli venku v mrazu připravení na rozcvičení. Po nevalném vysvětlení se převlečení hráči dostali na palubovku 10 minut před zahájením zápasu. Hvězda domácího týmu Lukáš Dostál přišel dokonce až těsně před úvodním rozskokem.

Dle statistik lze zjistit, že soupeř hraje převážně na své 3 nejlepší hráče, které jsme se snažili ubránit přes veškeré své síly, ale fyzická vyspělost těchto hráčů nás do jisté míry limitovala a styl hry byl pro nás neuchopitelný. Fyzicky vyspělejší a hlavně rychlý Dostál se vždy po obdržení míče rozběhl bezhlavě do naší obrany, což bylo pro naše méně vyspělé hráče nebranitelné, i když se občas někdo z našich pokusil postavit do průrazu, ale šlo spíše o zranění, než o získání míče. Z těchto protiútoků jsme dostali velké množství košů a když už jsme pomocí faulu ubránili, tak nás Dostál potrestal celkem neomylnou střelbou trestných hodů, ale ..... obouruč o desku. Naši hráči včetně děvčat však bojovali a dokázali jsme v obou zápasech stáhnout až 15 bodové manko a v posledních čtvrtinách se nám podařilo se se soupeřem srovnat do nerozhodného stavu (minuta před koncem prvního zápasu 63:63 a 4 minuty před koncem druhého zápasu 41:43). Bohužel jsme v obou případech začali zmatkovat v situaci, kdy jsme se na soupeře dotáhli a po až zbytečných ztrátách jsme oba zápasy prohráli. Domácím gratulujeme.

Dostali jsme se tak na třetí příčku průběžné tabulky a budeme čekat na naše zbývající zápasy se slabšími soupeři a zároveň na utkání SŠB proti Týništi, které určí pořadí po první polovině soutěže. Naši hráči určitě neuhráli špatná utkání, ale bohužel jsme měli hodně slabou střelbu a nezvládli koncovky zápasů. Můžeme ale doufat, že v domácím prostředí Týniště udoláme.