Brněnští Kohouti byli nad naše síly

22.02.2022

Po dvou úspěšných kolech zavítali naši hráči na půdu brněnských Kohoutů, kde jsme bojovali o další úspěch, ale bohužel se nám nyní nepodařilo ovládnout koncovku a výsledkem jsou dvě prohry, ze kterých se můžeme jen poučit. Před poslední čtvrtinou soutěže tak našim kohoutům hřebínek spadl a trochu jsme si zkomplikovali situaci pro výsledné umístění, které je ale stále plně v našich rukou. Nejvíce rozhodne asi příští kolo proti tuříkům ze Svitav, které slibuje vyrovnané duely.

1. zápas
Basket Kohouti : SKB Česká Třebová 71:65 (11:11, 32:24, 53:39)

Již začátek před zápasem byl nestandardní, když se tělocvična otevřela až 20 minut před zahájením zápasu a všichni hráči včetně domácích řádně vymrzli. Po kratší rozcvičce začalo utkání, které bylo ze strany domácích charakterizováno velmi nepříjemnou a agresivní obranou, na což si museli mnozí naši hráči dlouho zvykat. Navíc domácí bránili v zataženém postavení, což dělá našim hráčům ještě větší problémy a nepodařilo se nám,  tak jak většinou, střelbou z dálky tuto formu obrany rozbít.

Začátek byl z naší strany opatrný a soupeři se dostávali k jedné střele za druhou, ale naštěstí pro nás vůbec nemohli vsítit koš. Ale náš doskok byl tragický. Nicméně se nám dařilo skóre korigovat a držet vyrovnaný stav. Ve druhé a třetí čtvrtině jsme značně polevili a ztratili jsme 14 bodů, což vypadalo na pěkný debakl. Našim se však podařilo velmi zabrat a postupně jsme mazali jeden bod za druhým, až do dramatického závěru, kdy jsme se přiblížili na 3 body. V této fázi hry však došlo k přerušení z důvodu zmatků u stolku časoměřičů, čímž jsme možná ztratili trochu tempo a poslední 2 minuty opět patřili domácím. Pár vteřin před koncem došlo k nepochopitelnému kolapsu asi nejlepšího domácího hráče Adama Janíka, když zcela zbytečně bodyčekem narazil do zdi asi o polovinu méně vážícího Šimona, čímž si však od svého trenéra vysloužil stopku do druhého zápasu. My jsme rádi, že to Šimon přežil ve zdraví.

Body: Jonáš 14, Lukáš 12, Filip 11, Martin 11, Štěpán 6, Michal 4, Šimon 4, Kuba 2, Jelen 2
Šestky: Filip 4/3 :-), Šimon 2/2, Lukáš 7/3, Martin 6/1

2. zápas
Basket Kohouti : SKB Česká Třebová 58:45 (16:10, 28:26, 39:35)

Druhý zápas měl být pro nás jednodušší, nicméně se nedařilo téměř nic a místo pohodlného zvyšování náskoku od začátku jsme postupem času ztráceli. Soupeř vycítil, že se nám moc nedaří a opravdu nepříjemnou a bolestivou hrou pro naše hráče zápas znepříjemňoval. Stále jsme se však drželi o koš zpátky. Zlom však nastal ve 36. minutě, kdy byl stav 42:42 a soupeři padlo do našeho koše vše, včetně tří trojek a i díky nedisciplinovanosti našeho hráče, jsme závěr bohužel vůbec nezvládli.

BodyJonáš 11, Lukáš 8, Martin 7, Sam 6, Filip 5, Jelen 4, Kuba 2, Štěpán 2
Šestky: Lukáš 1/1, Martin 2/1, Filip 2/1, Jelen 2/1, Sam 1/0, Jonáš 7/1 !!!!, Michal 4/0 !!!!

Nezbývá než uznat, že tento víkend byl soupeř lepší. Hra byla z jejich strany mnohem agresivnější a všichni jejich hráči narozdíl od "poloviny" našich chtěli vyhrát. Na druhou stranu porážky nebyly nijak výrazné a až do posledních minut mohl zápas dopadnout jakkoliv a nelze říci, že se naši kluci nesnažili a nebojovali. Tentokrát se od nás štěstí odvrátilo.

V příštím kole hostíme doma Svitavy, u kterých jsme v první polovině soutěže prohráli, a tak si můžeme vzít doma ztracená vítězství zpět. Přijďte naše kluky podpořit. Zaslouží si to.