Černý víkend třebovských basketbalistů

31.10.2019

Poslední říjnový víkend patřil opět našim chlapcům i děvčatům U15. Nečekalo nás však nic lehkého, protože kluci odjížděli do Holic k loňskému vítězi soutěže a na naše hráčky čekal tým ze Šumperka, který doposud v soutěži neprohrál. Soutěžní kolo bylo naplánováno tak, že v sobotu zajížděl Šumperk k nám a odveta byla v neděli u nich. Ani v jednom zápase se nám nepodařilo zvítězit a ještě jsme utrpěli další velké ztráty.

Kluci si nedokázali poradit s nejlepším hráčem domácího týmu Ondřejem Krejčíkem, ze kterého měli až zbytečný respekt a děvčata odehrála výborný zápas a půl a prohrála narozdíl od chlapců se vztyčenou hlavou.

U15 žáci

Na důležitý zápas odjelo naše mužstvo oslabené o 4 hráče základní rotace, a tak jsme byli doplněni o naše 3 hráčky. Od začátku prvního utkání jsme tahali za kratší konec, ale desetibodová ztráta v poločase byla ještě hratelná. Ve třetí čtvrtině však přišel náš kolaps a pan Krejčík nás poslal svými 14 body na kolena, kdy dokázal našim rozehrávačům sebrat neuvěřitelné množství míčů. I přes poslední čtvrtinu, kterou jsme vyhráli, si soupeř odnesl celkem jednoduchou výhru.

Druhý zápas jsme zahájili úplně stejně jako první a v půli jsme ztráceli 12 bodů. Zbytek zápasu byl však již odevzdaný a celková prohra o 36 bodů nám do tabulky moc nenahrává. Holice jsou určitě k poražení a uvidíme, co předvedou naši hráči (snad v plné sestavě) u nás doma. V příštím kole nás čeká pro nás neznámý Šumperk.

BVK Holice : SKB Česká Třebová      62:45      (20:14, 37:27, 59:33)

body: Pucholt 15, Špajs 11, Fiala 4, Hrdličková 4, Martiník 2, Tupec 2, Melnyková 2, Kovář Štěpán 2, Škop 2, Zahálková 1
šestky: Pucholt 2/1, Zahálková 2/1, Špajs 2/0

BVK Holice : SKB Česká Třebová      72:36      (17:10 37:25 54:30)

body: Pucholt 14, Špajs 12, Škop , Král 3, Kovář Štěpán 2, Kovář Šimon 2
šestky: Pucholt 2/2, Škop 3/1

U15 žákyně

Po návratu z Holic jsme se s našimi hráčkami přesunuli do naší haly, kam dorazily soupeřky ze Šumperka, které v soutěži doposud neprohrály. Záhy jsme zjistili, že úspěch hostujícího týmu spočívá v zatažené zónové obraně, přes kterou se soupeřky v tomto věku nedokáží ještě střelbou z dálky prosadit a nájezdy do koše proti výškové přesile jsou bezpředmětné. Naše jediná možnost byla bránit po celém hřišti a spoléhat se na rychlé protiútoky, což však ne všechny hráčky mají zažité. Každopádně jsme se bodově držely a až do poslední čtvrtiny jsme nikdy neztrácely více jak 10 bodů. Před koncem 3. čtvrtiny byl stav 27:33 a dařilo se nám soupeřky přehrávat. Bohužel se vtěchto chvílích velmi nepříjemně zranila jedna z našich nejlepších a nejvyšších hráček Vendulka Hrdličková, která si při střetu s protihráčkou zlomila nos a budeme ji nějaký čas postrádat. Poslední čtvrtina byla touto situací ovlivněna a na nápor jsme se již nevzmohly.

1. zápas
SKB Česká Třebová : TJ Šumperk      31:47     (8:13, 19:25, 27:37)

body: Melnyková 10, Hrdličková 8, Tomšů 7, Skalová 4, Zahálková 2
šestky: Tomšů 12/5, Melnyková 2/0, Skalová 2/0, Zahálková 1/0

Do Šumperka jsme odjížděly tedy bez Vendulky a Denisy, která byla omluvená a náš tým byl tak tvořen sedmi hráčkami. Zápas jsme opět proti nepochopitelné zóně začaly docela aktivně a nebojácně a držely jsme vyrovnaný stav. Po chvilce si však naše doposud nejproduktivnější hráčka sezóny Natálka Melnyková při nájezdu špatně došlápla a navrtla si kotník. Zbytek děvčat však zabojoval i za zraněná děvčata a v půli jsme prohrávaly pouze 17:21, ale herně jsme na tom byly lépe. Ve druhém poločase jsme však bohužel ztratily koncentraci, lehce jsme přicházely o míče a nevracely se zodpovědně do obrany. V této fázi hry jsme byly horším týmem a domácí nás zaslouženě porazily.