Červnové přátelské zápasy

25.06.2021

Po téměř celosezónní zápasové pauze se v červnu mohla uskutečnit alespoň přátelská utkání, aby si hráči připomněli atmosféru v zápasech.

Po neúspěšné domluvě s týmem tuříků ze Svitav se nám pro chlapce podařil domluvit zápas s Rychnovem nad Kněžnou, který vždy slibuje vyrovnaný a emočně vypjatý průběh a děvčata se měla utkat se sokyněmi z Ústí nad Orlicí, za které několik let hrála naše Verča Hrdličková, ovšem pro své další působení si již zvolila rodné SKB.

Oba zápasy se nesly v přátelském duchu a určitě splnily svůj účel.

chlapci
chlapci
děvčata
děvčata

Junioři U17

SKB Česká Třebová : Rychnov nad Kněžnou 62:63

Do zápasu jsme nevstoupili slavně a po chvíli jsme prohrávali 0:8. Naše družstvo bylo v plné sestavě, soupeři chyběl nejzkušenější hráč a přijel jen s osmi chlapci. Počítali jsme tedy s tím, že při zápase 4x12 minut čistého času musíme soupeře "uvařit".  Toto se začalo od druhé čtvrtiny plnit a pravidelným střídáním a šetřením sil jsme si vypracovali i více než desetibodový náskok. Do třetí čtvrtiny jsme postavili pětku starších i pětku mladších hráčů a i tak jsme náskok nadále udržovali. Střídací taktika však zklamala v poslední čtvrtině a poté, co se vyfauloval Petr Špajs jsme o vedení přišli a naopak jsme se dostali do šestibodové ztráty. Konec zápasu se však ještě zdramatizoval a v podstatě jsme měli výhru ve svých rukou, ale bohužel jsme svůj poslední útok neproměnili a soupeř si již koncovku pohlídal. V našem týmu se celkem pravidelně dostalo na hřiště všech 12 hráčů, ale ne všichni nechali na hřišti maximum.

body: Pucholt 17, Friš 10, Škop 8, Kovář Šimon 6, Jelínek 5, Tomeš 4, Špajs 4, Klejch 4, Kovář Štěpán 2, Očenáš 2, Baloun 0, Chmelař 0 !!!

Juniorky U17

SKB Česká Třebová : Ústí nad Orlicí     70:41

Proti pro nás neznámému týmu složeného z hráček U19 jsme nastoupili v prozatím kompletní sestavě pro nadcházející sezónu včetně dvou nových hráček Sáry a Terky. Za nás již nastoupila také Verča, která se rozhodla přestoupit právě z Ústí zpět do Třebové. V zápase šla vidět fyzická připravenost našich děvčat, když jsme během lockdownů chodili prakticky jen běhat na pilinovku a atletický stadion. V první půli navíc soupeřkám nepadaly žádné koše a našim se dařilo jak v útoku, tak v obraně. Ve druhé půlce se rozstřílela nejlepší hráčka Natálka Čerebová, ale ostatní spoluhráčky se moc nezapojily. Konečný výsledek očekávaný nebyl, ale u soupeře šla znát dlouhá pauza a oba týmy zjistili, na čem musí ještě zapracovat.

Za zmínku stojí, že všechny naše hráčky včetně Sáry a Terky, které odehrály své první utkání výborně, se střelecky zapsaly. Navíc šel vidět mnohem kolektivnější výkon než u chlapců a také nezaznamenaly tolik zbytečných ztrát.

body:  Hrdličková Vendy 20, Melnyková 17, Hrdličková Verča 15, Königová 6, Borková 4, Hylenová 4, Zahálková 4 a Blaško 2