Čtvrté hrací kolo nevyšlo ani kadetkám

23.11.2021

Stejně jako chlapcům se ani našim hráčkám nepodařilo v posledním hracím kole zvítězit. V neděli jsme odjížděly na odložený zápas do sousední Litomyšle. Naše přání bylo zvítězit alespoň v jednom utkání, což se bohužel nepovedlo. Domácí nastoupily v nejsilnější možné sestavě a nám chyběla hráčka základní pětky Natka Melnyková, což mohlo v konečném součtu hrát nějakou roli.

V tabulce se tak nyní nacházíme na nelichotivém předposledním místě, nicméně máme za sebou tři nejtěžší soupeře. Naším cílem je umístit se na medailové příčce a čeká nás tedy velká stíhací jízda.

1. zápas
ADFORS Basket Litomyšl : SKB Česká Třebová     60:56 (16:9, 28:27, 47:43)

Jako vždy jsme nezačaly příliš dobře a opět jsme hned na začátku prohrávaly 14:2. Tyto začátky nás asi musí vždy nějak nastartovat, protože teprve koncem první čtvrtiny jsme se začaly více prosazovat a do poločasu se nám podařilo stav hry srovnat. Hned od začátku jsme přišly o Romču, která nemohla již do zápasu bohužel zasáhnout, a tak jsme hrály v šesti, resp. v sedmi s novou posilou Johankou, která věkem spadá do kategorie U14.

Až téměř do konce zápasu bylo skóre +- vyrovnané, ale na závěr se podařilo Litomyšli utéct na rozdíl 8 bodů. Lucce a Verča se však podařilo zápas ještě zdramatizovat a mohly jsme mít možnost poslední střely na srovnání, ale bohužel jsme zbytečně přišly 7 vteřin před koncem o míč a Míša Tomšů nám po faulu vstřelila ještě jednu šestku na konečný rozdíl 4 bodů.

Body: Verča Hrdličková 25, Vendy Hrdličková 17, Borková 6, Zahálková 5, Sára Blaško 3
Šestky: Vendy Hrdličková 14/8, Verča Hrdličková 5/3, Sára Blaško 2/1 - celkem 57%

2. zápas
ADFORS Basket Litomyšl : SKB Česká Třebová 64:55 (18:6, 35:19, 53:42)

Začátek druhého utkání vypadal opravdu na ručník, když jsme za prvních 5 minut proměnily z vyložených deseti střel asi jen 2 a navíc se nám vůbec nepodařilo ubránit kapitánku domácích Metyšovou, která nám dala z 18 bodů domácích celých 14 !!! Naše děvčata nestíhala na nohách, vypadala velmi unaveně a hra byla zcela bez chuti. Stejně tak vypadala i druhá čtvrtina, kterou naštěstí Lucka v poslední vteřině smazala trojkou skoro dvacetibodové manko.

Do druhé půlky však naše hráčky nastoupily jako polité živou vodou a začala naše tradiční "stíhačka". Když se nám však vždy podařilo domácím přiblížit, tak jsme opět neproměnily nějaké vyložené akce a domácí nám opět odskakovaly.

Body: Verča Hrdličková 14, Romča Hylenová 11, Lucka Zahálková 9, Vendy Hrdličková 9, Natka Borková 6, Sára Blaško 4, Johanka Blaško 2
Šestky: Vendy Hrdličková 10/1 !!!!!!!!!, Verča Hrdličková 3/0 !!!, Romča Hylenová 1/1 - celkem 14% !!!!!!!!!!!!!!!

Positivum je, že se do hry mohla vrátit Romča Hylenová, která zaznamenala asi i svůj střelecký rekord 11 bodů a že se konečně o body rozdělily všechny hráčky včetně prvních bodů za SKB Johanky Blaško.