Čtyři výhry pro naše juniorky

02.02.2023

Stávající vynikající formu si drží naše juniorky, které s přehledem ovládají svou soutěž. V sobotu je čekala povinná vítězství proti poslednímu Děčínu, se kterým jsme dohrávali odložená utkání. V neděli nás čekal těžký Liberec, který zatím jako jediný náš tým v jednom kole udolal a v úterý se dohrával zápas s BK Slaný, které nás také v prvním kole dost potrápilo.

1. zápas
SKB Česká Třebová : Válečnice Děčín     80:39      (24:11, 44:19, 61:24)

Zápas se odehrával celý v naší režii pod taktovkou trenérky Romany, která pravidelně prostřídala všech 9 našich hráček (bohužel chyběla Natálka Melnyková). Do sestavy se vrátila po delší pauze i Sevy. Naše hráčky herně i fyzicky převažovaly soupeřky a pro nás netypickým způsobem bez problémů vyhrály.

body: Verča 26, Vendy 16, Nela 10, Bebe 9, Lucka 7, Jolča K. 5, Míša 4, Natka 3
šestky: Bebe 6/3, Verča 2/1, Míša 2/1, Vendy 1/0

2. zápas
SKB Česká Třebová : Válečnice Děčín      101:39     (23:10, 42:19, 76:26)

Druhý zápas se velmi podobal prvnímu krom třetí čtvrtiny, kde naše hráčky nastřílely 34 bodů a přiblížily se tak k pokoření stobodové hranice, což se nakonec chvíli před koncem kapitánce podařilo. I přes naši vysokou výhru je potřeba ocenit soupeřky, že dorazily v okleštěné sestavě z takové dálky a že prokázaly svou čest a zápasy nevzdaly, jak bylo avizováno dopředu, že by se mohlo stát.

body:
Verča 29, Míša 20 (5 trojek), Bebe 15, Vendy 14, Nela 10, Jolča K. 7, Natka B. 6
šestky: Bebe 4/1 !!!, Verča 2/2, Míša 2/1

V neděli po plesání nás čekal mnohem těžší úkol a to soupeřky z Liberce. Nám během noci onemocněla podkošová hráčka Bebe, a tak nás nastupovalo jen 8. I soupeřkám však chyběla jedna opora, a tak předzápasové prognózy byly dost nejasné.

SKB Česká Třebová : Loko Liberec       59:51     (18:17, 31:27, 44:43)

V první čtvrtině nás namotivované soupeřky přehrávaly a především díky své nejlepší hráčce Lauře Barthové se dostaly do vedení 14:6. Po tomto budíčku se ale zapojily i naše hráčky a stav jsme do konce čtvrtiny přetočily v náš prospěch. Až do konce třetí čtvrtiny byl zápas velice vyrovnaný, když jsme vždy vedly minimálním rozdílem nebo se soupeřkám vždy podařilo vyrovnat a ve 33. minutě se dostaly i do vedení (46:47). Naštěstí jsme si vzaly skóre zpět na naší stranu a v závěru rozhodla Vendy rychlými protiútoky po dvou chybách Laury (30 bodů), které na závěr došly veškeré síly. Získlay jsme tak veledůležitou výhru, která může hrát v konečném výsledku velkou roli.

body: Verča 21, Vendy 15, Míša 12, Jolča K. 4, Sevy 3, Nela 2, Lucka 2
šestky: Verča 4/4 :-), Vendy 5/2, Jolča K. 2/0 !!

Poslední čtvrtý zápas během čtyř dní se odehrál v úterý v podvečer. Přijel tým z BK Slaný, který nás v prvním kole dost potrápil a vyhrály jsme až v samém závěru. I tento tým přijel v oslabené sestavě, ale i nám přibyla jedna absence v podobě Jolči Kolářové, která patří mezi naše nejlepší obránce.

SKB Česká Třebová : BC Slaný     59:48     (19:9, 31:19, 46:26)

Utkání se pro nás začalo vyvíjet slibněji než jsme předpokládaly. Děvčata ze Slaného se snažila na naší trojce o kombinační hru, ale ke koši se moc nedostávaly a když ano, tak s neúspěšnou střelbou. My jsme spoléhaly na průniky ke koši a na rychlé protiútoky, vycházející z agresivnější obrany. Do toho nám padaly i střely z dálky, a tak jsme si vybudovaly slibný náskok, který jsme udržovaly až do závěru třetí čtvrtiny (46:26). S vidinou snadnější výhry jsme však trochu povolily a hostující hráčky začaly náš náskok aktivně stahovat až na 7 bodů. Po uklidnění hry jsme však závěr zvládly a nepřipustily pro nás tradiční vyrovnaný nervózní závěr.

body: Míša 21, Verča 20, Vendy 9, Nela 7, Lucka 2
šestky: Verča 5/2, Nela 3/1, Lucka 2/0 !!, Natka B. 2/0!!