Děvčata zakončila letošní pouť výhrou nad BC Slaný

15.05.2023

Čímž jsme potvrdily roli favorita poté, co jsme v předstihu dosáhly na celkové první místo v soutěži. Tento zápas tak mohl mít uvolněnější atmosféru a nečekaly nás žádné tradiční nervy v koncovce zápasu. Nicméně soupeřkám šlo o medaile, protože v případě výhry by se posunuly na třetí flek místo ambiciózního Liberce. Naneštěstí pro soupeřky jim chyběly 2 hráčky ze základu a navíc si jejich sympatická kapitánka pohnula cestou zády, a tak sledoval vývoj utkání ze žíněnky vedle lavičky. I tak ale soupeřky disponovaly šikovnými hráčkami a dopředu nebylo nic jistého. Nám chyběla Jolča Kolářová, a tak jsme byly také výrazně oslabení především v obraně.

SKB Česká Třebová : BC Slaný     80:71     (19:11, 42:30, 60:52)  

Do posledního zápasu jsme vstoupily velice aktivně a v sedmé minutě jsme vedly 17:5 a vypadalo to, že v pohodě využijeme absence našich soupeřek. Od této chvíle se však hra srovnala a my jsme si až do poločasu hlídaly náskok cca 12 bodů. Trenér je však nepoučitelný a opět svými pokusy rozdělit Litomyšl od České Třebové jsme ve třetím dějství začaly ztrácet a hostující hráčky stáhly svou ztrátu na "pouhé" 4 body. Po návratu k osvědčeným rotacím jsme však utkání začaly opět kontrolovat a bez tradičních nervů dokázaly, že letos nám titul opravdu patří.

Je potřeba ocenit i soupeře, že dojel z velké dálky v okleštěné sestavě a že se utkání nekontumovalo. V jedné chvíli to vypadalo i na výron v kotníku u jedné ze dvou klíčových hráček, ale naštěstí se nic vážného nestalo a dcera trenéra tak mohla pokračovat a držet sympatický výkon soupeřek.

body: Verča 22, Míša 18, Vendy 12, Natálka 7, Bebe 6, Natka 6, Nela 6, Sevi 3
šestky: Míša 6/3, Verča 3/2, Bebe 3/2


Juniorky SKB tak završily své putování letošní sezónou a celkem nečekaně, ale suverénním způsobem, dokázaly překvapit veškeré své soupeřky i naše trenéry a fanoušky :-) Celková bilance 17:3 je opravdu famózní a nikdo jí před zahájením soutěže nečekal. Naším cílem bylo medailové umístění jako v loňském roce, kdy jsme získaly bronzové medaile. Spojení děvčat z České Třebové a Litomyšle tak přineslo úspěch a věříme, že děvčata budou po svém boku bojovat i v dalších letech třeba již v ženských kategoriích. Děkujeme tak ADFORS BASKET LITOMYŠL za spolupráci. 

Na závěr je nutné ještě zmínit, že po celou sezónu všechny naše juniorky předváděly férovou hru bez zbytečných negativních emocí, působily přátelským dojmem a hrály s respektem k většině svých soupeřek. Stejně tak děkujeme všem našim soupeřům za předvedenou hru a velice zajímavým zápasům, které jsme v průběhu soutěže absolvovaly. 

SKB Česká Třebová-SKB Česká Třebová-SKB Česká Třebová-SKB Česká Třebová