Do nového roku jsme vstoupili celkem úspěšně

11.01.2022

První zápasy roku 2022 ukončily první polovinu soutěže pro obě družstva U17. Naši borci hráli proti Podolí, které okupuje zadní pozice tabulky a stejné pozice okupuje i tým děvčat z Lanžhota. Předpokladem tedy byly čtyři výhry, ale poté, co se ráno omluvil ze zápasu i Šimon Kovář a doplnil tak kompletně základní pětku sedící u stolku časoměřičů - (chybějící Šimon, Petr, Lukáš, Martin, Kryštof, Honza a prodavač kuřecích křidýlek v KFC Michal), můžeme být rádi za jen jednu prohru a bilance chlapců 1:1 je v tomto případě vlastně velikým úspěchem. Náš krásnější tým dokázal vyhrát oba své duely, a tak mají oba týmy po polovině sezóny shodně po osmi výhrách a šesti porážkách a oba týmy se tak drží na medailových pozicích.

Kadeti U17

Proti našim 8 bojovníkům nastoupilo kompletní mužstvo soupeře o kterém jsme nevěděli zhola nic. Naši kluci se museli vyrovnat s více jak padesátiprocentní absencí svých spoluhráčů, což ale přineslo více možností pro hrající.

1. zápas
SKB Česká Třebová : SK Renocar Podolí     71:59 (20:15, 40:32, 52:49)

V první minutě jsme hned prohrávali 0:6, když jsme neproměnili 3 naše střely, ale pak se ke slovu dostal kapitán našich kadetů Jonáš Škop, který dal 11 našich bodů v řadě během 4 minut. Do poločasu jsme si vypracovali mírný náskok, o který jsme však minutu před koncem třetí čtvrtiny přišli. Soupeř pravidelně střídal všech 12 hráčů a někteří naši již byli zjevně zcela unavení. Naštěstí jsme poslední čtvrtinu zvládli, když se nám nezvykle dařila střelba z dálky (první soutěžní trojky zaznamenal Sam a Kuba) a bez problémů jsme si opět vybudovali náskok, který nesliboval žádné drama. Výborně zahrál Jonáš Škop, který zaznamenal téměř polovinu našich bodů.

2. zápas
SKB Česká Třebová : SK Renocar Podolí     41:68 (11:24, 20:46, 33:62)

Náš nejhorší výsledek letošní sezóny není třeba hodnotit. Chlapci s vědomím toho, že splnili úkol získat alespoň jeden zápas, již neměli síly na druhé utkání a působili jsme odevzdaným dojmem.

Celkově můžeme být s výledkem opravdu spokojeni a vzhledem k vyrovnanosti všech týmů krom suverénního Přerova, který ještě neprohrál je naše požadované druhé místo po konci soutěže stále v našich rukách. Bude však velmi záležet na tom, jak se budeme na další zápasy scházet a jak rychle se dokáží naši zranění hráči vrátit do hry

Kadetky U17

Po obědě nastoupila v kompletní sestavě naše děvčata. Přáním bylo vyhrát s co největším náskokem, abychom se bodově dotáhly na Litomyšl, která v tomto kole zajížděla na Žabiny do Brna a mohla tím o svůj náskok před námi přijít.

1. zápas
SKB Česká Třebová : TJ Sokol Lanžhot     57:42 (6:4, 32:25, 58:34)

Krom skórově floorbalové první čtvrtiny, na kterou se opravdu nedalo koukat, se naše kadetky zhostily úkolu zodpovědně. Herně jsme soupeřky převyšovaly, akorát opět trochu vázla naše střelba. Na hřiště pravidelně nastupovalo všech deset hráček a všechny se svým výkonem podílely na našem úspěchu.

2. zápas

SKB Česká Třebová : TJ Sokol Lanžhot     77:43 (27:15, 36:24, 58:33)

Druhý zápas začaly naše hráčky výtečně, když proměnily téměř vše, co vypustily z ruky a 27 bodů za čtvrtinu bylo skoro více, jak za celou polovinu prvního utkání. Poté nás střelecké štěstí opustilo, ale pohodlný náskok jsme udržovaly až do závěru. Bodový zápis zaznamenaly všechny hráčky, včetně úspěšné trojky Terezky 5 vteřin před závěrečnou sirénou.

Děvčata tak splnila v první polovině přesně to, co jsme očekávali a čeká je ve druhé polovině jen potvrzení toho, že se v České Třebové může hrát úspěšný dívčí basketbal. Vzhledem k tomu, že sousední Litomyšl drtivě prohrála, dostali jsme se v tabulce skrze celkové skóre na třetí příčku a opět bude záležet jen na nás, jak si se situací poradíme.