Expedice SMRK 2021

23.06.2021

Náš skautský oddíl se po koronavirové pauze vydal zdolat další nejvyšší vrchol českých hor. Letošek nás zavál do Jizerských hor, kde v cestě stál nejvyšší kopec Smrk (1124 m n.m.). Pro náš tým to byla již šestá expedice a opět se akce zúčastnil skoro celý tým.

Na cestu jsme vyrazili v brzkých ranních hodinách v sobotu 19. června, abychom po čtyřech přestupech ve vlacích zahájili pochod z Kořenova cca v 11 hodin. První pauza byla po 8 km na Jizerce, kam jsme se dostali údolím Jizery. 

Jizerka
Jizerka
Pytlácké kameny
Pytlácké kameny

Po krátké pauze jsme se vydali dále po červené hřebenovce na Pytlácké kameny (975 m n.m.) a téměř po vrstevnici prošli hřebenem až na Paličník (944 m n.m.), kde jsme se z vyhlídky mohli podívat na místo našeho ubytování v Bílém Potoce a zároveň na hlavní cíl naší výpravy.

Paličník
Paličník

V sobotu následoval už jen sestup 666 metrů do tábora, kde jsme se vrátili do dob mládí doprovázejících trenérů a ubytovali jsme se v luxusních apartmánech, z čehož byli někteří hráči vyvedení z míry :-). Po večerní polévce a kuřeti s kaší, které naše členy moc nenadchlo následovala již jen večerní zábava. Trenéři probírali taktiku na další den a na snad další herní sezónu.

hotel Continental *****
hotel Continental *****

V neděli před devátou hodinou započal samotný výstup na vrchol Jizerek, který byl dobyt hodinu před polednem. Všichni hráči prokázali svou výbornou fyzickou zdatnost a šlo vidět, že cca roční běžecká příprava přinesla své ovoce.

Celkem jsme urazili cca 40 km a vystoupali 1 300 metrů v celkem úmorném vedru, ale vyplatilo se to s ohledem na posílení kolektivu a začlenění dvou nových hráček, které nás navštěvují necelý měsíc.

Zatím jsme navštívili tyto pohoří a nejvyšší vrcholy
2016 - Krkonoše (Sněžka)
2017 - masiv Králického Sněžníku (Králický Sněžník)
2018 - Jeseníky (Praděd)
2019 - Ještědsko-kozákovský hřbet (Ještěd)
2020 - Moravskoslezské Beskydy (Lysá hora)
2021 - Jizerské hory (Smrk)

Nejen basketbalem živ je basketbalista :-)

rozhledna na Smrku
rozhledna na Smrku