Famózní začátek sezóny s následným uzemněním

03.10.2022

V neděli 2. října zahájili pouť novou sezónou i naši junioři U19. Jako první jsme zajížděli na palubovku Kohoutů ze Šlapanic, kteří nás v minulé sezóně o skóre připravili o bronzovou medaili. K zápasům jsme odjížděli v oslabené sestavě o Jelena, Štěpána a Kubu, a tak nás bylo jen 8 kusů. Po nepodařené koncovce loňské sezóny jsme si chtěli dokázat, že basketbal hrát umíme, což se nám v prvním zápase podařilo výborně. K vidění však byly 2 diametrálně rozdílné zápasy, kdy šla znát fyzická převaha domácích hrajících v plné sestavě.

1. zápas
Basket Kohouti : SKB Česká Třebová     47:74 (12:15, 25:36, 33:57)

Hned ze začátku se chlapci obou týmů vrhli do zápasu po hlavě. Šlo vidět, že absence zápasů hráče nabudila a chtěli se předvést v nejlepším světle. Naši si ihned vypracovali náskok 14:6 a vedení, které získali prvním košem již nepustili. V průběhu celého zápasu (až na jeho závěr) jsme domácí ničili především přesnou střelbou z dálky, když jsme proměnili celkem 9 trojek (Lukáš P. 5). Pod košem výborně zahrál Martin Friš, který získal nespočet obranných doskoků a svou obranou vymazal nejvyspělejšího a největšího hráče soupeře Františka Sponara (který mimochodem nefiguroval ani na soupisce). Martin mu za celou dobu povolil pouze jediný koš.

Ve druhé a třetí čtvrtině jsme dominovali a výborně hrálo celé mužstvo. V psychické pohodě se dařila střelba a našim se dařilo vše včetně bezchybné obrany. Závěr zápasu patřil Filipovi, který krásnou obouruční smečí ukončil zápas s nečekaným výsledkem. Své první kariérní body zaznamenal Honza Málek, který proměnil střelu z pod koše.

Body: Lukáš P. 20, Jonáš 15, Filip 13, Martin 9, Lukáš G. 8, Šimon 5, Honza 2, Sam 2
Šestky: Filip 2/2, Jonáš 4/2, Šimon 2/1, Lukáš P. 3/1!!, Martin 5/1 !!!!

2. zápas
Basket Kohouti : SKB Česká Třebová      85:47 (24:13, 39:28, 65:42)

Druhý zápas se vyvíjel zcela opačně. Do vedení se ihned dostali domácí, kteří již své vedení nepustili. Naši zcela přestali bránit a především přestali proměňovat své šance. Nedařila se ani střelba, ani nájezdy a vrátili jsme se tak do závěru loňské sezóny. Nutno podotknout, že naši hráli proti přesile a prostě nám zcela došly síly, na čemž začneme intenzivně pracovat, protože je nutné, abychom vydrželi 2 zápasy v řadě v lepší kondici.

Domácím se rozehrál i pan Sponar, takže nás Kohouti převyšovali i pod košem a navíc měli, narozdíl od nás,  neskutečně úspěšnou střelbu (zejména ve 3. čtvrtině). Byl nám tak vrácen výsledek prvního zápasu i s nášupem, což umocnila poslední zoufalá čtvrtina z naší strany, kterou jsme prohráli 5:20.

BodyJonáš 19, Lukáš P. 11, Filip 6, Šimon 5, Sam 4, Martin 3
Šestky: Jonáš 6/5 (hurá), Martin 2/1, Šimon 2/1, Sam 1/0!

Bohužel se nám druhý zápas nevydařil, ale na druhou stranu jedna suverénní výhra v Brně je pro nás nečekaným plusem, a tak se vracíme spokojení.

Další utkání odehrají naši borci v neděli 16.10. před domácím publikem proti Blansku.