Fantastický závěr sezóny našich juniorů

28.04.2023

Kdo přišel v sobotu 22.4.2023 do naší haly povzbudit k cestě za titulem naše juniory a juniorky nemohl litovat. Naši kluci se v našem posledním kole postavili proti vedoucímu týmu z RENOCAR Podolí. Toto družstvo doposud prohrálo 3 utkání, z toho 2 s námi na jejich palubovce. Tenkrát ovšem hráli bez svého nejlepšího hráče Adama Hradečného. Klíč k úspěchu byl jasný a to, že v případě našich obou výher bychom se stali mistry v soutěži, v případě jedné prohry bychom brali stříbrné medaile a v případě dvou proher bychom skončili bronzoví, pokud by naši soupeři již nezaváhali, což se ale papírově nepředpokládá. Naši hráči šli však do zápasů odhodlaní nechat na hřišti vše.

Po zápasech chlapců ještě následovala dohrávka našich již vítězných juniorek proti Benešovu, kterému jsme chtěly vrátit prohru z jejich palubovky.

Do haly zavítalo mnoho fanoušků našeho týmu a velmi vzácnou návštěvou byl i českotřebovský starosta, který přijal pozvání trenéra a svými slovy povzbudil naše hráče k jejich výkonu.

V rámci akce byla aktivována, stejně jako loni, sbírka na Vašíka z Letohradu, který trpí nemocí motýlích křídel a i když kapkou v moři, můžeme pomoci Vašíkovi částkou přes 15000,- za kterou VÁM velmi DĚKUJEME a chlapečkovi v nejbližším termínu peníze předáme.

1. zápas
SKB Česká Třebová : SK RENOCAR Podolí     62:61     (10:14, 28:29, 48:45)

Drama od začátku až do konce nám přinesl první zápas. Oba týmy hrály velice aktivně a tvrdě od obrany až po zakončení. Zápas neměl po celou dobu žádného favorita. Když se do vedení dostal jeden tým, druhý ihned korigoval a největší náskok byl 6 bodů pro nás na konci třetí čtvrtiny 48:42.  Ve 32. minutě jsme již zase prohrávali my 48:50. Zhruba od 35. minuty padaly body především skrze trestné hody, kdy za naší stranu zahrál výborně Šimon Kovář, který házel hned 3x (6/3) a v poslední minutě nájezdem zleva přes 3 hráče krásně zakončil a přetočil skóre na naší stranu 62:61.

Z následujícího útoku soupeře jsme po spornější situaci, kdy jsme aplikovali těsnější obranu při výhozu z autu a hrozila nám úmyslná chyba, získali míč po úderu loktem do obličeje, když nejdůležitější hráč soupeřů trefil Matěje Hanuše. Na závěr asi 3 vteřiny před koncem házel právě Matěj ještě 2 šestky, které "naštěstí" nedal a Podolští kluci již neměli dostatek času na otočení. Věděli jsme tak, že máme zajištěno stříbro a že Podolí se bude snažit ve druhém zápase ještě více.

V průběhu třetí čtvrtiny se nám bohužel zranil kapitán týmu Jonáš, který utrpěl podvrtnutí kotníku a i přes jeho snahu nemohl být na hřišti stoprocentní, když by mu scházela především rychlost v obraně, a tak jsme dohrávali bez něj.

Body: Jonáš 12, Matěj 11, Filip 8, Tomáš 8, Šimon 7, Sam 6, Lukáš 6, Jelen 4
Šetky: Šimon 6/3, Tomáš 3/3, Filip 4/2, Jelen 2/2, Matěj 10/2 !!!!!!!!, Lukáš 4/1 !!!, Jonáš 1/0!! - Celkem 30/13

2. zápas
SKB Česká Třebová : SK RENOCAR Podolí     61:59  po prodloužení   (10:9, 27:29, 38:38, 52:52)

Dá se říci, že druhý zápas byl ještě dramatičtější. Oba týmy dřely a stejně jak v prvním zápase nebyl ani jeden favoritem na vítězství. Rozdíl ve skóre nyní nepřekročil tříbodovou hranici a jednalo se o nádherný basketbal. Rozuzlení zápasu bylo také velmi zajímavé. Ve 37. minutě prohráváme 47:44 a zraněný Jonáš trojkou srovnává na 47:47. Ve 39. minutě Hradečný dává 2 šestky na 49:47. Další trojkou Tomáše se dostáváme do vedení my 50:49 a Matěj proměňuje 2 šestky. Vedeme o 3 body, které v poslední minutě ztrácíme. Nejdříve obdržíme trestný koš a následně 20 vteřin před koncem Tomáš, s úmyslem sebrat divákům dalších 5 let života, nahrává na naší půlce kapitánovi soupeře, aby srovnal na 52:52. V závěru ještě Jonáš střílí se sirénou, ale pouze do obroučky. V prodloužení opět výborně zahrál Šimon, kterému se proti Podolí velice zadařili koncovky a i po té, co hostující vedli 58:55 se nám podařilo zápas dovézt k výhře, která znamená největší úspěch tohoto mladého týmu za celou dosavadní kariéru.

Body: Šimon 12, Matěj 11, Tomáš 10, Jonáš 9, Jelen 4, Filip 4, Ars 4, Lukáš 3, Honza 2, Sam2
Šetky: Šimon 8/3, Matěj 3/2, Tomáš 3/1, Jonáš 2/1, Lukáš 2/1, Filip 2/0 - celkem 20/8

Oba zápasy měly neuvěřitelnou atmosféru podpořenou povzbuzováním našich fanoušků, kterým patří nesmírné díky za podporu v celé sezóně. Zároveň všichni hráči včetně hostujících zahráli výborná utkání mající nádech pravého "FINÁLE". Vychutnejte si závěr druhého zápasu nejlépe se zvukem.

A kdo si myslel, že dramatu bylo dost, nemohl uvěřit průběhu dalšího zápasu, ke kterému se postavily naše šikovné juniorky. Po náročném minulém víkendu jsme nastoupily opět na hřiště. Nyní proti Benešovu, který nás v posledním kole zdolal cca o 10 bodů. Proti Benešovu se nám hraje velice špatně, protože disponuje vyššími a silnějšími hráčkami než máme my a proto je hra proti nim založená pouze na rychlém protiútoku a střelbě z dálky. Pod koš se bohužel moc nedostaneme.

SKB Česká Třebová : BC Benešov U19G 47:46 (11:10, 28:27, 35:36)

Naše hráčky do utkání nenastupovala s pocitem, že je již nikdo nemůže ohrozit, ale byly nastavené na výhru i v tomto duelu. Do 6. minuty jsme Benešovu dovolily jen 1 bod a vedly jsme 8:1. Druhá část čtvrtky se nám ale nepovedla a krom poslední střely s klaksonem jsme se zase neprosadily my. A od druhé čtvrtiny začala přetahovaná a každý bod stejně jako v předchozích zápasech chlapců. Až 5 minut před koncem se skóre pohnulo bohužel špatným směrem a nás čekalo stahování pětibodové ztráty 39:44. To se nám podařilo až v poslední minutě, kde nejdříve Verča jednou šestkou korigovala na 45:46. Na posledních 20 vteřin však měly k dispozici míč hráčky soupeřek. 6,8 vteřiny před koncem však "nešťastně" vstoupila do autu hráčka hostí (což velmi nelibě nesl trenér Benešova, ale i z našeho pohledu se o aut jednalo) a získaly jsme tak možnost posledního útoku my. Po time-outu, ve kterém jsme se domluvily na naučeném signálu a zakončení naší kapitánky, jsme čekaly na resumé tohoto také velmi napínavého utkání. A Verča to po nájezdu, vyvěšení soupeřky a střele po otočce 0,3 vteřiny před koncem dokázala. Za necelou půlvteřinu se již zakončit nedá a i přes další nesouhlas hostující lavičky, která ještě reklamovala faul, si i naše juniorky vychutnaly pocit výhry ve vypjatém závěru.

Body: Verča 17, Vendy 10, Bebe 6, Nela 6, Natka M. 3, Míša 2, Sevi 2, Jolča 1
Šetky: Verča 8/6 :-), Vendy 2/1, Jolča 2/1, Bebe 4/0 !!!!

Poslední nacvičená akce našich juniorek

Tento den byl pro naše juniory i juniorky velice šťastný, protože získat +4 body za 3 výhry, z toho jedna v prodloužení, se moc často nevídá. Byla to však třešnička na dortu za vynikající práci, kterou hráči po celou soutěž předváděli a právem, i když s velkým štěstím, si tituly ve svých kategoriích zaslouží.

tr. Jsem velmi hrdý na celý tým našich juniorů i juniorek, kteří i s pomocí hráčů z Litomyšle, se kterými úzce spolupracujeme, dokázali pro českotřebovský basket něco neskutečného a i když nehrajeme extraligu, jedná se o obrovský úspěch. Široko daleko není tým, který by dokázal vyhrát své soutěže v obou juniorských kategoriích. Největší výhrou pro mne ovšem není první místo v tabulce, ale to, jak se k tomu hráči i hráčky po celou dobu postavili, že pravidelně trénovali a většina odehrála všechny zápasy. Také to, že mají vynikající kolektiv, že netráví čas po hospodách, nekouří, neholdují drogám a že své volno tráví sportem, pomáhají si navzájem na zápasech a někteří se zapojili i do výchovy nejmladších. Zato vše jim děkuji.

A nesmíme také zapomenout na Míru a Mildu, kteří se po celou sezónu při domácích zápasech starali o příjemnou atmosféru při provozování MiMiBaru a i jejich zásluhou je vyšší vybraná částka pro Vašíka. Bufet byl určitě kladně hodnocený ze všech stran. Děkujeme :-)