Hráčky SKB ve výběru Pardubického kraje na Olympiádě dětí a mládeže 2019 v Liberci

11.07.2019

Kapitánka našeho týmu Lucie Zahálková (#16) a hráčka Ústí nad Orlicí (ovšem stále členka SKB) Veronika Hrdličková (#17) byly nominovány do širšího výběru Pardubického kraje pro sestavení týmu na Olympijské hry dětí a mládeže, které se konaly v červnu 2019 v Liberci a Jablonci nad Nisou. Našim děvčatům se podařilo během úvodních tréninků prosadit do finální podoby dvanáctičlenného družstva, a tak mohla 21. června odcestovat s ostatními reprezentanty našeho kraje do dějiště sportovních her.

Tým se prezentoval v základní skupině slušnými výkony, ovšem dvě smolné porážky o jeden koš a nepodařený zápas proti Olomouckému kraji rozhodl o tom, že si v závěrečné fázi zahrají o konečné 9.-12. Místo. V této skupině Pardubický kraj dominoval, a tak nemusel z her odjíždět zklamaný, i když očekávání bylo větší.

Naše hráčky nepatřily sice do základní sestavy týmu, nicméně minuty na hřišti, celková zkušenost z výběrového týmu a vlastní účast na velkolepé akci je pro ně velkým přínosem. Náš klub si jejich výsledků cení a děkuje jim za reprezentaci SKB. Poděkování patří též hlavní trenérce Barboře Malé, která výběrové tréninky připravila a na turnaji tým vedla.

Článek z Pardubického kraje:

https://www.klickevzdelani.cz/Verejnost/A-co-ted-po-zvoneni/Sport/category/olympiada-deti-a-mladeze/basketbalistky-vyhraly-skupinu-o-konecne-9-12-misto

Článek z Iscarexu:

https://junior.iscarex.cz/2019/06/27/stribrna-olympijska-medaile-pro-saru-serbouskovou/