I přes prohry jsme udrželi pozici v tabulce

16.11.2021

Dvě smutné porážky utrpělo naše družstvo kadetů U17 v dalším soutěžním kole ve Svitavách. Bez 4 hráčů základní rotace našeho mužstva se hrálo velmi těžko a hryschopné torzo bohužel nedokázalo navázat na vítěznou vlnu z předchozích herních kol. V neoblíbené tělocvičně svitavského gymnázia se nám také střelecky nedaří a výsledkem jsou dvě prohry, které nám v závěrečném zúčtování nepřidají - nicméně vše je ještě v našich rukách.

K zápasu nemohl z karanténních důvodů vycestovat ani trenér, a tak chlapci byli vedeni asistentem Vl. Rybkou.

TJ Svitavy
TJ Svitavy

1. zápas
TJ Svitavy : SKB Česká Třebová     71:63 (24:11, 44:30, 61:39)

V prvním zápase jsme se udrželi pouze do 8. minuty první čtvrtiny, kdy nás pak domácí skolili třemi trojkami a jedním košem 11:0 a v podstatě bylo dohráno. Našim se již nepodařilo vrátit do hry a Tuříci kontrolovali stav až do konce zápasu.

2. zápas
TJ Svitavy : SKB Česká Třebová     75:71 (21:17, 43:43, 58:56)

Druhý zápas byl mnohem vyrovnanější a ve vedení se průběžně střídala obě družstva. Bohužel jsme v poslední pětiminutovce vstřelili jen jeden koš a to se v těchto zápasech neodpouští. Prohráli jsme tak těsně i druhý zápas a v tabulce se tak s tuříky dělíme o 2-3 místo. V příštím kole nás čeká doposud neporažený Přerov, tak snad naši chlapci ukáží svou sílu a udržíme se v popředí tabulky.

Na dotaz novinářů, proč se zápasy nevyvedly, odpovídá Lukáš P.

Zápas určitě vyhrát šel, ale víte jak. Tělocvična tam moc nefunguje, na některých místech palubovky najednou přestala fungovat gravitace míče, obroučky tam sotva visely a nějak to tam nepadalo ....

Tak snad se našim chlapcům bude příště dařit a v tělocvičně se nebudou vyskytovat paranormální jevy. Přijďte nás 27. listopadu podpořit :-)