Junioři blízko k senzaci, ale neudrželi jsme se

08.12.2023

V sobotu 2.12. nás čekal soupeř ze sousední Litomyšle, se kterou si navzájem vypomáháme. Pokud jsou v kompletní sestavě, jedná se o nejsilnější celek naší soutěže. I přes absenci Kubíčka a Brýdla k nám dorazilo 11 borců včetně Tomáše Sedláčka a Matěje Hanuše, kteří u nás v loňském roce pomohli k zisku titulu. Tomáš potvrdil svou vzrůstající formu a především díky němu se nám nepodařilo udržet slibný náskok.

SKB Česká Třebová : ADFORS Basket Litomyšl     50:74     (19:11, 36:30, 46:52)

Začátek prvního zápasu spadajícího do NRL nám vyšel fantasticky, když se nám v závěru první desetiminutovky podařilo vstřelit 10 bodů v řadě a soupeře jsme doslova zaskočili. Desetibodový náskok jsme drželi i v závěru poločasu, i když jsme o něj ke konci přišli, ale stále jsme byli 6 bodů v plusu. Po přestávce však Litomyšláci vytáhli agresivnější obranu a nedokázali jsme si s presem moc poradit a ztráceli jsme tak jeden míč za druhý. Navíc se nám přestalo dařit i v zakončení a tak jsme začali bodově ztrácet. "Vrcholem" tak byla poslední čtvrtina, kdy se nám podařilo vsítit pouze 4 body a to je bohužel velmi málo. Naši kluci zápas odmakali a celkem jim nejde nic vytknout. Soupeř byl ve druhé půlce nad naše síly, i když v prvním jsme ho velice potrápili.

Body:  Šimon 13, Jonáš 9, Štěpán 7, Petr V. 6, Sam 5, Jirka 4, Petr Š. 4, Jelen 2 !!!
Šestky: Šimon 7/6, Jonáš 4/4 (oba vynikající),  Sam 2/1,  -  Štěpán 3/0, Jirka 6/0 (no comment)

SKB Česká Třebová : ADFORS Basket Litomyšl    51:89     (15:18, 32:44, 46:68) 

Druhý zápas byl již jen o přežití našich hráčů, kteří nechali vše v zápase prvním. Ani rozjezd tohoto utkání pro nás nebyl špatný, když jsme v 15. minutě srovnávali na 27:27. Od této chvíle však byl na hřišti vidět jen jeden tým a našim hráčům kompletně došly veškeré síly. Bez silnější lavičky (disponujeme nováčky a dlouhodobě zraněnými, kteří se navrací do původní formy) se 2 zápasy v této věkové kategorii uhrát nedají. I tak je potřeba pochválit ty, kteří odhodlaně na hřišti dohráli, byť se zlomeným nosem.

Body: Šimon 13, Štěpán 12, Jonáš 11, Sam 6, Jirka 5, Petr V. 2, Jelen 2 !!!
Šestky: Jonáš 4/3, Sam 8/2 !!!!!!, Jirka 2/1, Šimon 2/0, Jelen 2/0 !!

V polovině soutěže NRL máme bilanci 2:3 a pokud chceme splnit náš cíl, musíme nyní porazit Rychnov, Holice i Náchod a budeme tam, kde chceme být. Určitě to je v našich silách. Východočeský pohár se nevyvíjí pro nás vůbec dobře a máme 0:3. Nicméně 2 zápasy byly velmi těsné a i zde se můžeme ještě o lepší umístění porvat.