Junioři nezaváhali a pokračují v boji o titul

28.02.2023

V sobotu 25.2.2023 jsme hostili borce ze Sportovní Akademie Mládeže Brno, kteří se drželi v tabulce hned za námi, ovšem s velkou ztrátou 7 proher. Abychom se udrželi v boji o vítězství v soutěži, museli jsme opět udělat 2 krůčky v podobě výher. Jelikož nám stále chybí nemocný kapitán Lukáš Pucholt a náš nejvyšší hráč Martin, nečekala nás snadná práce. Při rozcvičování vypadali brňáci celkem našlapaně, a tak před zápasy panovala mírná nervozita. Náš tým však v pátek před zápasy absolvoval seminář se sportovní psycholožkou (koučkou) Kateřinou Vejvodovou, která nám poradila, jak pracovat se svojí hlavou :-) pro náš stanovený cíl.

1. utkání

SKB Česká Třebová : SAM Brno     68:56     (21:11, 44:25, 54:40)

První zápas začal naší převahou a plnili jsme stanovený úkol - vyvarovat se vyrovnanému průběhu a nervóznímu závěru, jak je naší tradicí. Výborně se chytil náhradní kapitán Jonáš, který zaznamenal v první části 12 bodů. Ostatní však také nebyli na parádu a vytvořili jsme si pohodlný náskok o 10 bodů. Totéž se nám dařilo i ve druhé čtvrtině a v poločase jsme měli na kontě pěkných 44 bodů oproti 25 soupeře. Do této doby jsme výborně bránili a rychlou hrou se nám dařilo SAM likvidovat. Nic ovšem netrvá věčně a brňané ještě zabojovali, SKB trochu polevilo a třetí část prohráváme 10:15. Soupeři se ale nedaří stav dotáhnout, i když hra se vyrovnala, ale na naše hráče to nestačilo. Máme za sebou půl úkolu a čeká nás druhý zápas.

Body: Jonáš 27, Filip 8, Šimon 8, Tomáš 7, Matěj 4, Ars 4, Jelen 4, Sam 2, Štěpán 2, Vilém 2 (první body v soutěži)
Šestky: Jonáš 10/5, Filip 2/2 :-), Šimon 2/1, Tomáš 2/1

2. utkání

SKB Česká Třebová : SAM Brno     86:77     (22:24, 46:40, 65:56)

Trenér domácích zkusil hned od začátku promíchat sestavou, což vedlo brzy k šestibodové ztrátě. Naneštěstí se zranil v úvodu Štěpán, který si špatně stoupl a zvrtnul si kotník. Do toho zdravotní omezení limitovalo Martina Friše, který snad bude již příště ve stoprocentní formě. Hráli jsme tak v deseti a chtěli jsme SAM utavit, protože ne všichni jejich hráči se dostávali na hřiště a hráli prakticky v 7-8 lidech. Což se ve druhém zápase téměř nedá. Do konce první desetiminutovky jsme skóre srovnali, abychom ve druhé části hosty "zařízli". Náš náskok byl v poločase 6 bodů a hned ze začátku 2. poločasu jsme navýšili na 15 bodů. Po upozornění asistenta, aby trenér "nepodělal" střídání, jsme ihned inkasovali 12 bodů a za stavu 60:56 se začínalo téměř od začátku. Nepřipustili jsme však, aby se soupeř dostal do vedení a již celkem vyrovnanou hrou jsme stav udrželi na naší straně až do konce druhého zápasu.

Body: Jonáš 19, Filip 16, Matěj 15, Tomáš 11, Ars 5, Šimon 5, Lukáš G. 5, Sam 4, Jelen 3, Martin 3
Šestky: Matěj 4/3 :-), Šimon 3/3 :-), Jelen 4/1 !!!, Ars 3/1 !!, Tomáš 2/1, Martin 2/1

Kluci tak zvládli další 2 důležité zápasy a budeme očekávat vzájemný souboj dalších dvou našich oponentů bojujících o první místo, kteří se spolu utkají hned 5.3. v Podolí, kdy budeme domácím držet palce :-)

Pro náš úspěch však musíme zvládnout všechny zbývající zápasy, což je složité, ale ne nereálné. Kluci hrají tuto sezónu výtečně a sklízí tak ovoce z dlouhodobé práce, kterou po dobu všech mládežnických kategorií předváděli.