Junioři se na výsluní dlouho neohřáli

01.02.2023

Po posledních těžkých zápasech v Podolí, kde se našim podařilo uspět a dostat se tím na první místo tabulky, nás čekal další nepříjemný a těžký soupeř. Do naší arény přilétl porovnat své síly tým Kohoutů z Brna, se kterými jsme zahojovali letošní sezónu a na jejich palubovce jsme předvedli 2 diametrálně rozdílné zápasy. Po polovině soutěže bylo jasné, že by se mohlo jednat o zajímavé zápasy, což se do detailu vyplnilo. Ke shlédnutí byly 2 velmi vyrovnané zápasy v koncovkách, kde nás nyní opustilo štěstí a bohužel jsme vyšli bodově naprázdno. Po naší rekordní sérii výher tak přišlo upozornění, že nejsme bezchybní a že musíme o konečné pořadí ještě zabojovat. Kohouti k nám přijeli v jejich nejlepší sestavě a nám bohužel chyběl Martin, který odvádí výbornou práci pod oběma koši a jeho absence byla u našeho týmu citelně znát.

1. zápas

SKB Česká Třebová Basket Kohouti      86:88 po prodloužení      (16:22, 34:44, 55:65, 80:80)

První zápas jsme započali trochu vlažnějším tempem a na soupeři bylo vidět, že od začátku půjde tvrdě za výhrou. Brňané se ihned ujali vedení a v první čtvrtině nás jednoznačně přehrávali. Naši svěřenci se udržovali jen díky střelbě z dálky, ale i tak náskok hostí narůstal až do dvouciferných čísel (v 17. minutě 25:39) a v poločase jsme ztráceli 10 bodů. Třetí čtvrtina pro nás začala také tragicky, kdy jsme se nemohli trefit a postupně si soupeř zabezpečil obrovský náskok 18 bodů (45:63) a zdálo se, že je vyřešeno. V poslední minutě čtvrtiny jsme se však trojkou Klejši a Jonáše vrátili do hry a v průběhu poslední čtvrtky jsme Kohouty zcela zaskočili. SKB se dostávalo na vysoké procento úspěšnosti střelby a bodík po bodíku jsme se dotahovali až do 40. minuty, kdy Matěj druhou proměněnou šestkou překlopil skóre v náš prospěch 80:79. V závěru však dostali k dispozici trestné hody i hosté a Erik Svoboda jednou zdařilou dostal toto utkání do prodloužení. I když k němu nemuselo dojít, protože jsme měli možnost posledního útoku a Lukáš vystřelil v poslední sekundě celkem nadějnou střelu, která však skončila "pouze" na obroučce. 

V nastaveném čase nás trojkové štěstí opustilo, když jsme nedali 4 dalekonosné střely, což se bohužel podařilo kohoutům a dostali se minutu před závěrem do pětibodového trháku. Tomáš Sedláček však hned trojkou kontroval a hosté nám 20 vteřin před koncem darovali míč zadarmo a my jsme mohli dotáhnout. Při našich pokusech byl opět faulován Matěj, který tentokrát bohužel jednu šestku nedal a nám se již nepodařilo zápas zvrátit.

V zápase jsme zapsali 13 trojek, ale také jsme měli tragické trstné hody 19/5 a zda by právě jeden jediný bod pomohl.

Body: Jonáš 17 (5 trojek), Filip 17, Matěj 14, Tomáš 11, Jelen 6, Lukáš 6, Arsi 5, Šimon 5, Honza 5
Šestky: Matěj 9/3 !!!!!!, Tomáš 3/0 !!!, Lukáš 2/0 !!, Filip 3/1, Honza 2/1 

2. zápas

SKB Česká Třebová : Basket Kohouti     55:64     (13:9, 22:27, 38:42)

Naším cílem tedy bylo pokusit se vyhrát alespoň druhý zápas a začali jsme výborně, když jsme se hned ujali vedení 12:2. Bohužel jsme nastavený trend neudrželi a hosté tento stav korigovali. Oba celky působili oproti prvnímu zápasu unavenějším dojmem a hrálo se jakoby bez chuti. Třebovšti junioři začali padat do letargie, čehož soupeři využili a opět si vybudovali slibný náskok 42:35. V poslední vteřině třetí čtvrtiny se nyní Lukáš trefil (škoda, že takto nezaplula poslední střela prvního zápasu :-) a stav trochu srovnal. Ve čtvrté části jsme tedy znovu dotahovali a opět úspěšně, když Šimon trefil téměř v závěru 2 trojky a vedli jsme 55:54. V poslední minutě jsme však zkolabovali a Martin Bobek nám poslal pozdrav 7 bodů a bylo po akci.

Body: Jonáš 15, Filip 10, Tomáš 6, Jelen 6, Šimon 6, Matěj 5, Lukáš 3, Arsi 2, Honza 2
Šestky: Jonáš 3/2, Filip 3/2, Jelen 2/2, Lukáš 2/0 !!

Bohužel jsme v těchto zápasech ztratili průběžné vedení v tabulce a spadli "až" na třetí pozici. Vše je však otevřené a do konce soutěže je cesta dlouhá. Pokud budou naši svěřenci i nadále předvádět podobné výkony, jsme na dobré cestě vrátit se znovu do čela. Již v příštím kole můžeme potvrdit svou formu v Blansku, které nás dokázalo v jednom zápase zdolat a opět by se mělo jednat o vyrovnané zápasy.