Junioři se rozešli s Náchodem smírně

01.11.2023

V sobotu 21.10. jsme se utkali v českotřebovské aréně s Bizony z Náchoda, kteří dokázali porazit o bod Litomyšl a prohráli propastným rozdílem s Novou Pakou. Nevěděli jsme tedy, co přesně očekávat, jelikož jsme spolu hráli naposledy v roce 2020. Náchod se stejně jako my účastní i východočeského poháru, a tak nás čekali 2 fyzicky náročné zápasy.

Nadregionální liga

Do zápasu vstoupila naše kompletní sestava velice aktivně a soupeře jsme doslova zaskočili. Po deseti minutách jsme si vypracovali dostatečný více jak desetibodový náskok 24:13, který jsme si bez větších problémů udržovali až do konce poločasu, kdy ovšem v poslední půlminutě hosté korigovali na 41:34. Jak známe v našich případech, náskok v poločase u nás nic neznamená a častokrát jsme v úvodu třetí čtvrtiny propadli. Naši kluci však tentokrát neponechali nic náhodě a pokračovali v pěkné aktivní hře a Bizoni nestačili reagovat na naši dobrou obranu a rychlé protiútoky. 10 minut před koncem tak vedeme 59:42 a věříme, že náskok je dostačující. V poslední čtvrtině vyhráváme 23:18 a získáváme velmi důležitou výhru do této soutěže.

Body: Jonáš 20, Šimon 17, Jelen 15, Petr 8, Petr V. 6 :-), Sam 6, Jirka 4, Pepa 3, Štěpán 3
Šestky: Petr V. 3/2 :-), Jelen 4/1 !!!, Jonáš 3/1 !!, Šimon 2/1, Štěpán 2/1, Jirka 3/0 !!!, Sam 2/0 !!

Východočeský pohár

I druhý zápas jsme chtěli vyhrát a po průběhu hry v prvním zápase jsme neočekávali větší odpor. Bizoni však nezačali vůbec špatně a zaskočili spíše oni nás, když jsme zprvu i prohrávali a první čtvrtina tak skončila téměř shodně 16:15. A přetahovaná pokračovala i do poločasu, kdy se nám nepodařilo soupeřům odskočit o více jak 2 koše a i poločas byl vyrovnaný 35:33. Po poločasové pauze jsme navázali na naše výkony z prvního zápasu a podařilo se nám čtvrtinu vyhrát 25:18 a devítibodový náskok sliboval klidnou koncovku. 5 minut před koncem ještě vedeme 70:63, ale Bizoni cítí šanci a psychicky jsou trochu na výši a náš náskok se tenčí jak jarní led na rybníce. Minutu před koncem syn trenéra Pavel Prouza snižuje na 74:73. Ztrácíme míč, který mohl ovšem Štěpán získat zpět do našeho držení, ale smolně se mu odrazil do autu a 22 vteřin před koncem Náchod vede o bod 74:75. Pokusili jsme se hrát až do konce a v poslední vteřině jsme chtěli rozhodnout v náš prospěch. Akce však úplně nevyšla dle našich představ, přesto se Jonáš dostal do přijatelné pozice. Střela letěla i rovně, ale bohužel se odrazila od zadní obroučky mimo, a tak nám nezbývalo nic jiného, než soupeřům pogratulovat. V poháru tak máme 2 prohry o 3 a o 1 bod a patří nám průběžné poslední místo :-)

Body: Šimon 22, Jonáš 13, Jelen 13, Štěpán 12, Jirka 8, Petr 4, Sam 2
Šestky: Štěpán 4/3 :-), Šimon 8/3 !!!!!, Jonáš 2/2 :-), Jirka 2/2 :-), Jelen 3/1 !!, Sam 2/0 :-(

tr. Kluci odehráli výborné první utkání, ovšem soupeři nic nevzdali a i přes větší prohru hráli druhý zápas velice aktivně, když v závěru měli možná více štěstí a já jsem nezvolil asi nejlepší závěrečnou taktiku, když jsme hráli víceméně 50 na 50. Náš tým však musí zapracovat na lepší úspěšnosti trestných hodů, protože i v tomto utkání to mohlo rozhodnout. Celkově 21/11 a mohli jsme mít 10 bodů k dobru.