Junioři udolali Žabovřesky v závěru obou utkání

06.12.2022

Další zajímavou podívanou se prezentovali junioři SKB na palubovce brněnských Žabovřesk. Jakožto druhý celek dosavadního hodnocení v tabulce jsme se utkali se třetím, což samo o sobě slibovalo vyrovnaný průběh. Soupeř byl pro nás velkou neznámou, protože se jednalo o vůbec první konfrontaci těchto celků, a tak bylo naším přáním zvítězit alespoň v jednom utkání, abychom se před Žabovřesky udrželi. Na venkovní utkání jsme odjížděli v plné sestavě 12 borců, což dokazuje, že našim hráčům není výsledek lhostejný.

první utkání

SK Žabovřesky : SKB Česká Třebová     66:70     (21:11, 37:28, 49:55)

Tato soutěž je specifická tím, že většina týmů se uchyluje k nepochopitelné zónové obraně, která je pro útočící družstvo nepříjemná a hlavně bere krásu této nádherné hře. Bohužel i zde nás čekala ucpaná "bedna" a snažili jsme se tak zaútočit zdálky, což se zpočátku vůbec nedařilo a jak je naším zvykem, hned jsme prohrávali 12:4 a čtvrtina skončila 21:11 pro domácí. Začátek druhé části byl pro nás velice příznivý, když jsme se šňůrou 11 bodů dostali do vedení 21:22, ale Žabinám se podařilo opět odskočit na poločasových 37:28. Po přestávce jsme se ale opět nadechli k dalšímu útoku a tentokrát 14 body v řadě jsme se dostali do vedení 42:37. Během následujících tří minut se Tomášovi Sedláčkovi podařilo trefit 3 trojky a rázem jsme měli náskok 12 bodů my. Vypadalo to, že jsme již na koni, ze kterého jsme ale v průběhu poslední čtvrtiny spadli. Po diskutabilním úmyslném faulu našeho Jonáše Škopa soupeři šestkami snížili na 63:65 a vzápětí se trojkou Jana Mičánka dostali ve 37. minutě opět do vedení. Naši junioři se snažili o 106, ale bohužel jsme neproměnili ani jednu z našich akcí a tak to s námi již nevypadalo dobře. V poslední minutě chvilku před koncem však přesně zamířil Tomáš Sedláček opět zpoza trojkové čáry a v tomto zápase zaznamenal svou 6. trojku. Při vyhazování domácí hráč přešlápl autovou čáru, čímž nám daroval v podstatě vítězství. Po faulu na Jonáše Brýdla tak sám poškozený ještě upravil šestkami 1 vteřinu před koncem na konečných 66:70.

Body: Tomáš 22, Jonáš Š. 18, Filip 9, Jonáš B. 8, Šimon 6, Martin 5, Štěpán 2
Šestky: Jonáš B. 2/2, Filip 1/1,  Jonáš Š. 2/1, Šimon 2/1, Martin 2/1

druhé utkání

SK Žabovřesky : SKB Česká Třebová     68:70 po prod.      (16:12, 29:41, 45:53, 64:64)

Druhý zápas začal celkem vyrovnaně, i když jsme mírně ztráceli, ale hned ve druhé čtvrtině jsme se dostali do pohodlného vedení, které jsme defacto udržovali až do konce třetí části. Zdálo se, že zápas dovedeme v poklidu do vítězného závěru, ale domácí se nechtěli smířit s druhou prohrou a ještě zabrali, což znamenalo vedení domácích opět ve 37. minutě 59:58. Nám se podařilo stav otočit na 64:59, ale poté, co se Filipovi v poslední minutě "zadařili" stoprocentně šestky a následnou inkasovanou trojkou a šestkou dostali domácí zápas do prodloužení. V prodloužení jsme se vždy dostali do vedení o jeden koš my i přes to, že se Žabovřesky vždy dotáhli. Poslední slovo však patřilo nám a SKB tak pokračuje na vítězné vlně nyní 6 výher v řadě.

Body: Šimon 19, Tomáš 12, Jonáš Š. 11, Martin 7, Jonáš B. 7, Štěpán 4, Filip 3, Lukáš P. 3, Jelen 2, Honza 2
Šestky: Šimon 7/5, Tomáš 2/2, Jonáš Š. 4/1 !!!, Filip 2/0 !!, Sam 2/0 !!

Junioři se tak drží v čele tabulky, i když Podolí, ještě neprohrálo a má o 2 zápasy méně. Příště hostíme Svitavy z opačného konce tabulky a souboj lídrů o vítězství v první polovině soutěže nastane po Novém roce. Přijďte naše hráče 17.12. v 18:00 podpořit.