Juniorky nečekaně klopýtly v cestě za titulem

21.02.2023

Drobnou, ale přeci komplikaci, zaznamenala děvčata SKB ve svém 13. hracím kole. Náš zatím téměř suverénní tým zajížděl do dalekého Benešova, který je paradoxně naší druhou nejbližší destinací.  Soupeřky se nacházely zatím na předposledním místě, ale pouze s odstupem dvou proher na druhé místo, kde se stále drží Kolín.

Po dvou a půl hodinách cesty jsme dojely do celkem pěkné haly Benešovského gymnázia. První vzájemné kolo jsme v hrály v jiné hale, takže to byla pro nás novinka. Domácí nebyly kompletní, nicméně všechny nejlepší hráčky včetně Vanessy Mayungy, která měří 182 cm, byly na place. Nám bohužel chyběla Míša a Natálka, takže jsme bojovaly v osmi.

BC Benešov U19G : SKB Česká Třebová 73:60    (24:18, 44:31, 62:52)

Začátek zápasu klasicky po delší cestě nestál z naší strany za nic. Domácí si vypracovaly hned náskok 18:7, který jsme však zase likvidovaly až na 18:18. Bohužel poslední minuta první čtvrtiny přinesla 3 koše do naší obroučky.  Druhá čtvrtina přinesla pro nás další ztrátu. Vysoké hráčky pod košem hatily naše snahy o průniky do bedny a střelba z dálky se nám moc nedařila. To co jsme nedaly my, proměnil Benešov s ledovým klidem. V poločase tak prohráváme o 13 bodů. Sice není nic ztraceno, protože působíme na hřišti živějším dojmem, nicméně nás do kolen sráží další a další neproměněný útok, kdy nedáváme ani z úplně volných pozic a kazíme nesmírné množství přihrávek. I tak ale útočíme a i když potřebujeme na každý koš dvakrát více pokusů než domácí, náskok stahujeme na 48:53 ve 27. minutě. Bohužel nás tento způsob hry stojí velké množství sil a již nejsme schopní dostat výsledek na naší stranu.

Domácí dnes zaslouženě vyhrály a naše hráčky sice bojovaly, ale předvedly asi svůj nejslabší výkon ve své samostatné historii. Není třeba skládat zbraně, protože máme v čele tabulky zatím velký náskok a pokud zapomeneme na tento výkon a vrátíme se na původní hru, budeme pro ostatní týmy nepříjemnou překážkou :-)

body: Vendy 18, Bebe 11, Nela 8, Natka 6, Lucka 6, Sevi 5, Jolča 4, Verča 2
šestky: Lucka 2/1, Vendy 2/1, Nela 3/0

V dalším domácím kole 26.3.2023 budeme hostit doposud druhý Kolín, který v Benešově vyhrál v neděli o 4 body a stáhl tak náš náskok v čele tabulky. I tak máme k dispozici ještě 3 výhry, a tak náš společný zápas velice napoví o výsledku celé soutěže.