Juniorky poprvé klopýtly

30.11.2022

V neděli po obědě čekala naše děvčata odveta s asi nejsilnějším týmem v naší soutěži. Juniorky z Liberce nám měly co vracet, protože týden předem jsme dokázaly favoritky zaskočit na jejich půdě a po velmi zajímavém boji, kdy jsme prohrávaly až o 20 bodů, se nám podařilo výsledek otočit. Soupeřky k nám dorazily kompletní a nám bohužel chyběla pro zranění Jolana Severová a také Jolana Kolářová. Za nás tak nastupovalo 8 hráček.

SKB Česká Třebová : Loko Liberec     43:54     (8:12, 22:26, 32:34)

Od začátku zápasu jsme se střídaly s Libercem ve vedení, i když v závěru čtvrtiny nám hosté odskočily o 2 koše. Druhé dějství však pro nás začalo tragicky. Holky vypadaly bez elánu a postupně jsme se dostaly do ztráty 12:26. Jak ale bývá u našeho družstva zvykem, probudily jsme se a šňůrou deseti bodů jsme do poločasu stav korigovaly na 22:26. Navíc třetí čtvrtinu jsme vyhrály 10:8 a tak se očekávala i vyrovnaná poslední část a napínavý konec. K tomuto scénáři však po nešťastném pátém faulu naší kapitánky nedošlo. Naše juniorky se po tomto incidentu doslova sesypaly a celou poslední čtvrtinu tak prohrály o 9 bodů.

body: Vendy 10, Nela 8, Verča 8, Lucka 7, Míša 5, Bebe 2, Natka M. 2, Natka B. 1
šestky: Vendy 1/1, Verča 2/1, Natka B. 2/1, Míša 2/0

Jedná se tak o první prohru našich svěřenkyň v této sezóně a i přes prohru se pyšníme neočekávanou bilancí 5:1 a oproti všem soupeřkám tak máme stále velký náskok a útočíme na titul v naší soutěži. Cesta však bude ještě dlouhá a trnitá, ale máme našlápnuto výtečně. Přijďte podpořit SKB do naší haly v sobotu 10.12.2022 proti Slanému a v neděli 11.12.2022 proti Benešovu v dalších bojích našich děvčat.