Juniorky SKB opět v herní pohodě

12.12.2022

Stříbrná adventní neděle, která má vyjadřovat radost z blížící se oslavy narození Páně (ligový titul), byla v našem podání úspěšná. Poté, co v sobotu nedorazil z důvodu nemocí a jiných tým ze Slaného, se alespoň dostavil tým juniorek z Benešova, se kterým jsme v prvním duelu hrály vyrovnané utkání se šťastným koncem pro nás. Do Třebové přijely v plné sestavě, čítající několik vyšších a fyzicky disponovanějších hráček, na druhou stranu se spoustou mladších svěřenkyň, které máme ovšem v týmu taky a více než z poloviny soupisky.

SKB Česká Třebová : BC Benešov U19G     66:50      (17:12, 25:26, 45:36)

Zápas započal trojkami na obou stranách a začalo naše tradiční přetahování o průběžné vedení. Z počátku jsme byly o krůček napřed, ale stále na dostřel. Od 15. minuty byla ke shlédnutí basketbalově nudnější pasáž, kdy do poločasu nepadl skoro žádný koš a diváci tak mohli shlédnout velké množství ztrát a minel na obou stranách hřiště. Vypadalo to tak, že se opět bude bojovat až do nervózního konce.

Po poločase však na hřiště nastoupil úplně jiný domácí tým. Velmi aktivní hrou a především vynikající obranou jsme během prvních 7 minut nadělily soupeřům předvánoční dárek 17:4 a družstvo Benešova tak smazaly z Třebovské palubovky. Na zlomu se svou bojovností podílelo celé družstvo, ovšem k obratu zavelela Natálka Melnyková, která se v této pasáži trefila hned 4x. Hostující hráčky jakoby přestaly hrát. Stejný dáreček jsme soupeřkám nadělily i v poslední části, kdy byl do 7. minuty také stav 17:4 a zápas jsme tak dovedly do úspěšného konce.

body: Natálka M. 16, Verča 15, Vendy 13, Bebe 8, Míša 6, Nela 2, Lucka 2, Natka B. 2, Jolča K. 2
šestky: Vendy 11/5 :-), Verča 4/1 !!!, Nela 2/0 !!, Johanka 2/0 !!, Jolča K. 1/0 !, Natka M. 1/0 !, Bebe 4/0 !!!!

Naše juniorky předvedly ve druhé půlce jednu ze svých letošních nejlepších her a udělaly jsme další důležitý krůček kupředu. Musíme pochválit především přístup všech hráček, protože na zápasy se dostavují vždy kompletní, včetně zraněné Jolany Severové, což není v jiných týmech samozřejmostí. Na hřišti pak předvádí pěknou, bojovnou hru a pro diváky jen škoda, že máme stále velké množství neproměněných šancí, protože by pak naše hra mohla být mnohem klidnější :-)