Juniorky zahájily sezónu vítězně

19.09.2022

První zápas nové sezóny zavedl naše juniorky na palubovku děvčat z Kolína. Pro letošní ročník jsme posílili sestavu o hráčky z Litomyšle, bez kterých bychom nemohli vůbec hrát. Naše družstvo je pro tuto sezónu přihlášeno do Nadregionální ligy, ve které je letos v republice jen jedna skupina a čekají nás ještě týmy z Liberce, Slaného, Benešova a Děčína. Pro naše hráčky se jedná o neznámé týmy a budeme letos také ve dvouleté kategorii U19 jako mladší družstvo, takže nemáme žádné přehnané ambice a uvidíme, jak se soutěž vyvine. První zápas však přinesl SKB radost a děvčata vybojovala důležité vítězství.

BC Kolín : SKB Česká Třebová      50:66      (4:11, 11:31, 30:44)

Utkání začalo opatrně z obou dvou stran velice opatrně, když se nedařilo proměnit koš ani na jedné polovině hřiště. Spíše než s obranou bojovaly holky s neúspěšnou střelbou, ale hráčky  v černých dresech od poloviny čtvrtiny mušku zlepšily a vypracovaly jsme si tak mírný náskok. Ve druhé čtvrtině jsme domácí tým přehrávaly a celkem slušně jsme bránily. V 6. minutě jsme zasadily asi rozhodující úder, když jsme 5 rychlými protiútoky po ztrátách soupeřek rozhodly zápas. Poločas tak skončil 11:31.

Do druhé půle vstoupily hráčky z Kolína ještě odhodlaně a výrazně zlepšily úspěšnost své střelby a daly nám 7 bodů v řadě. Poté se však hra srovnala a náš tým stav kontroloval. 5 minut před koncem se stav smrskl na nejmenší rozdíl 43:53, ale víc jsme nedovolily.

Na začátek sezóny tak děvčata odehrála velmi pěkný zápas z naší strany a podaly jsme výborný kolektivní výkon.

Body: Verča 25, Vendy 17, Bebe 9, Sevi 6, Míša 6, Nela 3
Šestky: Vendy 8/5, Verča 6/4, Míša 4/2, Nela 4/1 !, Bebe 5/1 !!