Juniorky zatím poslední krok nezvládly

30.03.2023

Již tuto sobotu mohly naše juniorky rozhodnout o senzační výhře v soutěži, ale v cestě nám stál ambiciózní tým z Kolína, který doposud ze svých 5 proher s naším týmem projel zápas 3x, ale stále má šanci na titul. Před zápasem jsme měly před druhým Kolínem 3 výhry navrch a tak by nám případný úspěch zaručil 6 kol před koncem na 99% zlatou příčku. V této soutěži je však 5 týmů, které mohou kdykoliv porazit mezi sebou kohokoliv a zápasy jsou většinou vyrovnané až do koncovky. Naše děvčata několikrát v sezóně otáčela nepříznivý vývoj utkání a rozhodly jsme až v posledních minutách. V posledním zápase v Benešově se to však nepovedlo a bohužel ani tentokrát. I když opět nezbývalo mnoho.

SKB Česká Třebová : BC Kolín     66:70      (20:18, 32:28, 49:46)

Utkání začalo z naší straně velice aktivně a hned první útok ukázal, že by basket mohl vypadat pohledně. Kolínské jsme zaskočily a hned jsme vedly 7:0. Následně však soupeřky dotáhly, ale během 7. minuty Vendy proměnila trojku a po dvou ziscích i dva nájezdy (18:8). Následně se dostaly do hry opět hostující a do konce čtvrtiny stav korigovaly na 20:18. Stejný průběh měla i druhá čtvrtka, když jsme si vždy vypracovaly náskok, ale následně jsme o něj přišly.

Druhá půlka již byla velmi vyrovnaná. Nikdo ze soupeřů neodskočil na větší bodový náskok a po většinu jsme byly o krok vepředu my. 35. minuta nám však vůbec nevyšla a Kolín se dostal 9 body do trháku 56:63. Stáhly jsme ale na 1 bod a rozhodovala poslední minuta. Měly jsme míč v podstatě stále v držení, ale nepodařilo se nám rozhodnout. Když soupeřky doskočily balón, hned jsme faulovaly, čehož využila hráčka zápasu Mikovcová, která proměnila 4 šestky ze 4 (celkem 10/9) a dovedla tak Kolín k první výhře nad SKB. V samotném závěru mohla rozhodnout volným trojkovým hodem Lucka, ale bohužel míš v obroučce neskončil.

I když máme stále náskok dvou zápasů, nečeká naše hráčky jednoduchá práce a musí z posledních šesti zápasů alespoň 4 vyhrát, abychom se nemusely spoléhat na prohry soupeřek. Jsme ale stále ve výhodné pozici a věříme, že se to našim děvčatům podaří a svou soutěž ovládnou. Určitě na to máme. V dalších kolech zajíždíme na daleký sever, kde se utkáme se Slaným, Libercem a Děčínem během celého víkendu 14.-16.4.2023