Juniorky zvládly bitvy na "severu" a v předstihu si zajistily titul NRL U19

19.04.2023

Nejnáročnější hrací víkend této sezóny naše děvčata zvládla na jedničku. V pátek hned po škole jsme vyrazily do Slaného, kde nás čekal od 20:00 těžký tým domácích basketbalistek. Po přespání jsme se vydaly přes obchodní centrum k asi nejtěžšímu soupeři z Liberce, který nás dokázal jednou porazit na naší palubovce a v neděli jsme měly mít papírově snadnější práci s týmem Děčína, který zatím v tomto soutěžním ročníku neuspěl. Vše ale bylo trochu jinak než jsme si představovaly. Naším cílem bylo dovést alespoň 2 zápasy k vítěznému konci, abychom mohly případně ještě zabojovat o zlato. V případě, že bychom vše vyhrály, bychom se již bez ohledu na hru ostatních týmů staly mistryněmi v naší soutěži.

BC Slaný : SKB Česká Třebová     45:47    (8:7, 18:21, 33:39)

Osmá hodina večerní není doba, na kterou jsme zvyklí. Proto jsme vyrazily o trochu dříve, aby se hráčky adaptovaly, po dlouhé cestě protáhly končetiny a začaly se koncentrovat na hru. Bohužel první čtvrtina basket moc nepřipomínala a obě družstva se trápila především v útoku. Ve druhé části se však vše dostalo do normálu a začal se hrát zajímavý a vyrovnaný duel. Našim hráčkám se podařilo nepatrně odskočit, ale stav po 30. minutách žádnou jistotu výhry nezaručoval. Domácí chtěly strašně vyhrát a my se vrátily do hry z úvodu zápasu. Nespadlo nám skoro nic a náš náskok se rozplynul jak pára nad hrncem, když nás nejlepší hráčka domácího týmu srazila trojkou 1,5 minuty před koncem do pro nás nepříznivého stavu 45:43. V této sezóně pro nás nic neobvyklého. Další pohroma přišla, když jsme zbytečně ztratily na půlce míč a domácí Havlínová měla výhru ve svých rukách. Neuvěřitelný obranný zákrok Lucky nás však zachránil, načež Vendy srovnala a kapitánka družstva vrátila skóre na naší stranu a získaly jsme tak první potřebný krok k našemu cíli.

body: Verča 16, Vendy 9, Jolča K. 8, Bebe 5, Míša 5, Lucka 2, Nela 2
šestky: Verča 4/3, Vendy 2/1, Bebe 3/1, Míša 2/0

TJ Lokomotiva Liberec : SKB Česká Třebová     60:75    (19:22, 31:40, 42:55)

Druhý zápas proti Liberci měl být z našeho pohledu nejtěžší. Od úvodního rozskoku se hrál útočný basketbal na obou stranách, ale hned od začátku jsme si vytvořily náskok a průběžné vedení jsme ani jednou neztratily. Po celou dobu naše juniorky makaly ze všech sil a domácí děvčata byla proti naší tvrdé obraně bezradná. SKB si šlo sebevědomě za vítězstvím a holky pro to udělaly vše. Do frustrace dostala domácí hráčky Jolča Kolářová, která velmi chytře poslala ve 30. minutě předčasně do sprch nejlepší hráčku Liberce, která získala i přes velkou snahu nefaulovat svou pátou osobní chybu. Naše juniorky předvedly krásný výkon a zklidnily se před nedělními zápasy

body: Verča 22, Míša 14, Vendy 13, Nela 11, Bebe 6, Sevi 5, Jolča K. 2, Natka 2
šestky: Vendy 4/3, Verča 2/2, Nela 2/1, Sevy 2/1, Bebe 2/0 !!, Jolča K. 2/0 !!

Po tomto zápase následoval přejezd do České Kamenice, kde jsme se ubytovaly před dvojzápasem v Děčíně. Cestou jsme se zastavily na Panské skále, abychom poznaly alespoň něco málo z krás České země a po ubytování jsme zašly na společnou večeři do hospůdky Na ráně, abychom ráno mohly vyrazit dále do Děčína.

Děčín, který v soutěži ještě ani jednou nevyhrál se však ale nakonec ukázal jako naše nejtěžší sousto, i když zahrál 2 velmi rozdílné zápasy.

1. zápas
Válečnice Děčín : SKB Česká Třebová 33:72 (5:19, 11:40, 23:59)

Ihned od začátku jsme převzaly roli favorita a bez vzdoru jsme cca po 20 bodech za čtvrtinu domácí deklasovaly. Všechny naše hráčky se prosadily a nic nenasvědčovalo tomu, že v druhém zápase klopýtneme.

body: Verča 15, Vendy 14, Nela 10, Jolča K. 9, Sevi 6, Míša 6, Lucka 6, Bebe 4, Natka 2
šestky: Vendy 5/3 :-), Bebe 4/0 !!!!

2. zápas
Válečnice Děčín : SKB Česká Třebová     41:45    (17:11, 27:19, 30:33)

Na druhý zápas jsme čekaly asi 45 minut z důvodu, že mají přijet ještě 2 hráčky. Naše děvčata si šla již koupit oslavné předměty a vypadala velmi sebevědomě. Začátek zápasu nás však hned vykolejil, když jsme asi z 5 jasných střeleckých pokusů proměnily jen jeden a juniorky domácího týmu nás přehrávaly hned 8:2. A svůj náskok stále udržovaly a i navyšovaly. My jsme nebyly schopni reagovat a stále jsme se nemohly trefit. V poločase byla situace vážnější, protože začalo docházet k drobným neshodám na lavičce a začínala panovat nervozita, že budeme prvním týmem, který s Děčínem prohraje. To si ovšem hráčky nechtěly připustit a i po informaci, kdy se dozvěděly, že Kolín prohrál a tím ztratil možnost nás sesadit z trůnu soutěže, zabojovaly a náskok domácích ve třetí čtvrtině zlikvidovaly a dovolily domácím jen 3 body. Zjevně motivovaný Děčín však flintu do žita nezahodil a s podporou domácího publika se stále držel na dostřel. Ve 39. minutě byl stav 41:42 pro nás a čekalo se, jak toto drama skončí. Hra byla pro diváky i hráčky velmi zajímavá a naštěstí pro nás přinesla rozuzlení Vendy, která si trojkou o desku symbolicky převzala odměnu za její vynikající výkon v tomto utkání.

body: Vendy 18, Verča 9, Bebe 8, Jolča K. 5, Sevy i, Natka 2, Míša 1
šestky: Vendy 6/3 :-), Verča 2/2, Míša 2/1, Bebe 3/0 !!!, Jolča K. 2/0 !!

Do konce soutěže chybějí 2 kola, ale již teď nás nikdo nemůže ohrozit a děvčata složená z týmu SKB Česká Třebová (Vendy, Verča, Lucka, Natka B. a Natka M.) a ADFORS Basket Litomyšl (Bebe, Jolča, Sevi, Míša a Nela) dokázala porazit ve své soutěži týmy jako Liberec, Děčín, Kolín, Slaný a Benešov a zcela zaslouženě Nadregionální ligu juniorek U19 vyhrála.