Juniorské celky napravily reputaci z prvního kola

09.10.2023

O víkendu 7.-8. října 2023 přišel na řadu opět basketbal českotřebovských juniorů a juniorek. Naši mládežníci měli co napravovat z prvního kola, kdy se nám nedařilo a tak byla motivace veliká.

Kluci zajížděli v sobotu do Holic, kde se nám v historii nikdy nepodařilo zvítězit a děvčata se představila poprvé v sezóně před domácím publikem v sobotu proti neznámému týmu z Varnsdorfu a v neděli proti známým tvářím z loňské sezóny z Děčína.

Junioři U19

V Holicích nás vždy čekaly těžké zápasy, ale věděli jsme, že v prvním kole prohráli s Novou Pakou asi o 50 bodů, i když ve finále kontumačně zvítězili díky podvodu soupeře se soupiskou. Domácí jsou také známé tím, že hrají v minimální rotaci a i letos tomu není jinak, když k domácímu zápasu bylo na soupisce uvedeno 7 hráčů. Naše taktika tak byla více než jasná a úkolem bylo, co nejdříve soupeře uběhat rychlými protiútoky. První poločas byl ještě velice vyrovnaný, když se 6x změnilo vedení.

Druhý poločas již však patřil našim hráčům, když domácím docházel dech a i díky 4 faulům Davida Libánského nemohli v obraně pracovat na 100%. Obě poslední čtvrtiny jsme tak vyhráli o více jak 10 bodů a zaslouženě si tak připisujeme první vítězství v sezóně. Družstvo Holic se nepřihlásilo do Východočeského poháru, a tak jsme absolvovali pouze jedno utkání.

BVK Holice : SKB Česká Třebová       62:86      (20:22, 36:37, 49:61)

Body: Jonáš 29, Jelen 22, Šimon 11, Petr 8, Sam 6, Štěpán 5, Pepa 4, Jirka 1
Šestky: Jonáš 4/4 (hurá), Jelen 4/2 :-|, Jirka 2/1, Sam 2/0!!

Juniorky U19

Naše slečny nejdříve v sobotu hostily soupeřky z Varnsdorfu, proti kterým jsme zatím nikdy nehrály a v neděli se dostavila děvčata z Děčína, která v minulé sezóně nedokázala v naší kategorii ani jednou zvítězit, ale v posledním zápase s námi se schylovalo k velkému překvapení, nicméně naše hráčky nakonec zápas v závěru zvládly v náš prospěch.

SKB Česká Třebová : Slovan Varnsdorf      81:39       (25:6, 50:20, 67:28)

Hned od začátku jsme hostujícímu družstvu ukázaly, kdo je tady doma a naše děvčata na hřišti dominovala. Za poločas jsme nastřílely 50 bodů oproti 20 bodům soupeřek. Ve druhé půlce nám trochu odešlo zakončení a holky v poklidu dohrály. První body v kariéře zaznamenala Žofie Barnetová, která s námi trénuje od září a pomalu se bude zapracovávat do sestavy. Zvláštností byl výkon rozhodčích, kdy  soupeřky házely 28 šestek a my pouze 3. Je nutné podotknout, že hostující tým byl v průměru mladším a jejich výkon byl velmi sympatický.

Body: Vendy 21, Natálka 13, Verča 12, Nela 10, Lucka 8, Jolča 6, Žofie 4, Míša 3, Ema 2, Natka 2 (všechny hráčky se dokázaly prosadit :-)
Šestky: Nela 2/0 !!, Natálka 1/1

SKB Česká Třebová : Válečnice Děčín     65:41       (18:6, 44:12, 55:26)

V neděli jsme se těšily na válečnice z Děčína, které loni nepatřily k favoritům a z 20 zápasů nevyhrály ani jeden. Nás však v posledním vzájemném kole velice potrápily a i v sobotním utkání v Kolíně dokázaly uhrát lepší výsledek jak my. Začátek byl ale zcela v našich rukou a brzy jsme vedly 16:2. Bylo tedy jasné, jakým směrem se zápas bude vyvíjet. Ve druhé čtvrtině hráčky SKB ještě přidaly v obraně a s válečnicemi to nevypadalo nejlépe. Bohužel pro nás jsme nedokázaly ve druhé půlce udržet nastavené tempo, zhoršilo se procento úspěšnosti v zakončení, kdy jsme neproměňovaly ani vyložené střely přímo z pod koše nebo ze samostatných nájezdů. Druhý poločas jsme tak prohrály o 8 bodů a náš výkon je trochu k zamyšlení. I tak jsme získaly za víkend 2 vítězství a budeme čekat na další pro nás neznámé soupeřky. V dfalším kole zajíždíme až do Toužimi a Sokolova.

Body: Verča 16, Míša 14, Vendy 11, Natálka 11, Nela 7, Jolča 6
Šestky: Natálka 10/3 !!!!!!! (???), Míša 4/2, Verča 2/2 :-), Nela 2/1, Vendy 2/0!!, Lucka 2/0!!