Kadeti favorita nepřekvapili

30.03.2022

A to je asi vše, co můžeme k dvanáctému hracímu kolu dodat. Doposud neporažený Přerov potvrdil své kvality  a celkem jednoznačně si s námi poradil. Bohužel jsme špatně plnili obranné povinnosti, když jsme nechali hráče domácích lehce najíždět do koše. V každém zápase jsme měli jednu čtvrtinu fatální výpadek, který měl za následek velkou ztrátu. Zbytek utkání se nám dařilo držet krok jen s mírnou ztrátou a ve druhém zápase jsme se udrželi skoro celou první polovinu. Basketbal je však kolektivní sport a stačí méně zodpovědný přístup jednoho z hráčů a na výsledku se silnějším soupeřem je to hned poznat.

Nicméně naši hráči mají stále šanci na druhou příčku v tabulce, i když to není už jen v našich rukou, ale pokud zvládneme zbylá dvě kola, medaile nás nemine :-)

1. zápas
TBS Přerov : SKB Česká Třebová     81:53 (25:5, 50:27, 66:42)

O výsledku zápasu rozhodla již první čtvrtina (25:5), od které již soupeř stav udržoval. Ve zbytku naši hráči zjistili, že umí i bránit a připravovali jsme se na druhý zápas.

Body: Jonáš 20, Lukáš 9, Filip 5, Martin 5, Štěpán 4, Kryštof 4, Šimon 2, Sam 2, Jelen 2
Šestky: Martin 5/3, Jonáš 2/2, Filip 2/1, Jelen 2/0, Šimon 2/0, Sam 2/0

2. zápas
TBS Přerov : SKB Česká Třebová     79:55 (12:10, 34:24, 63:32)

Druhý zápas jsme začali oproti prvnímu mnohem lépe a dařilo se nám výborně bránit. Ve druhé čtvrtině jsme mírně ztratili, ale zápas byl stále hratelný. Bohužel kolaps přišel ve třetí čtvrtině, kterou jsme prohráli o 21 bodů a bylo rozhodnuto. Dle našich přísedících diváků jsme neproměnili minimálně 80 bodů a s touto bilancí se prostě vyhrát nedá.

Body: Filip 10, Jonáš 9, Jelen 9, Martin 8, Lukáš 8, Sam 7, Šimon 4
Šestky: Sam 1/1, Jonáš 2/1, Jelen 4/0 !!!!

Nezbývá nic jiného, než v posledních zápasech zabojovat a poprat se o krásný výsledek celé sezóny. Adeptů na medaili je však hodně. Přijďte podpořit naše kluky v posledních domácích zápasech sezóny proti Blansku v sobotu 9.4.2022 ve 13 a 15. Od 9 a 11 hrají naše kadetky, které musely tento víkend své zápasy bohužel odložit.