Kadeti konečně vyhráli a naše hráčky dvakrát otočily nepříznivý vývoj utkání

14.12.2021

V posledním hracím kole letošního roku jsme absolvovali dlouhý 350 km zájezd, kdy trenéři museli nejdříve s chlapci zajet do Blanska bojovat o udržení předních příček v tabulce a následně přejet do Uherského Brodu, kde bojovala v odpoledních hodinách naše šikovná děvčata.

Kadeti U17

Po čtyřech prohrách nás čekal neznámý soupeř, který v tabulce okupoval podobnou příčku jako my a v případě našich proher by se v tabulce posunul před nás. Proto nás čekal jasný úkol oba duely vyhrát. Bohužel se potýkáme s velkou marodkou, kdy se Petr, Lukáš a Michal potýkají s dlouhodobým zraněním, a tak tento úkol zůstal na bedrech zbytku týmu. Bohužel i pro domácí byl nepřítomen doposud jejich bodově nejlepší hráč Vojtěch Tyleček.

1. zápas
BBK Blansko : SKB Česká Třebová 36:57 (9:13, 15:26, 32:39)

Do zápasu jsme vstoupili s mírnou převahou a od začátku jsme se ujali vedení, které jsme po celou dobu zápasu udržovali a krom třetí čtvrtiny, kterou jsme prohráli 17:13 jsme na hřišti dominovali. Kluci zvládli oproti posledním zápasům mnohem lépe doskok a i střelba se dařila více než obvykle. Spolu s výbornou obranou jsme domácím dovolili jen "házenkářských" 36 bodů, s čímž se samozřejmě vyhrát nedá.

2. zápas
BBK Blansko : SKB Česká Třebová 51:65 (17:18, 33:32, 41:49)

Druhý zápas jsme započali vynikající střelbou, kdy jsme ze 14 bodů proměnili 4 trojky (2x Jonáš, 2x Šimon). Pak se však domácí ještě vzchopili a dokázali hru dorovnat a do poločasu s námi drželi krok. Měli jsme ale určitou fyzickou převahu a i přes všechna zranění jsme byli v počtu deseti hráčů. To nám pomohlo k tomu, že jsme Blansku ve druhém poločase opět o pár bodů utekli a bez větších problémů zápas dovedli do vítězného konce. Aby toho ale nebylo málo, zranil se v poslední čtvrtině pár minut před koncem náš nejvyšší a nejproduktivnější hráč Martin Friš, který špatně došlápl na soupeřovu nohu a jako další skončil na Vánoce se sádrou. Snad nebudou potrhané vazy. Za zmínku stojí vynikající výkon Šimona Kováře, který zaznamenal své letošní střelecké maximum

Kadetky U17

Stejně jako na kluky čekal i na náš něžnější tým soupeř z okolních míst tabulky. Oba dva jsme měli bilanci 4:6 a pro náš cíl skončit na medailovém umístění bylo nutné soupeřky v obou duelech porazit. Nastaly však nečekané situace, a tak byl průběh obou zápasů velice zajímavý a napínavý.

1. zápas
TJ Spartak Uherský Brod : SKB Česká Třebová 49:55 (17:5, 27:21, 36:35)

Do prvního zápasu vstoupily naše kadetky doslova tragicky. Slečny nestíhaly vůbec v obraně na nohách, ztrácely míče a v útoku byly úplně bezzubé. Postupně odpadávala jedna hráčka po druhé ze zvláštních důvodů, když se všem strašně špatně dýchalo. V podstatě to vypadalo jak v první vlně Covidu v Pekingu, kdy lidé padali na zem jako mouchy. Postupně potřebovala na střídačku Verča, Vendy i Lucka. Vinu na tom měl zřejmě velmi suchý vzduch, který v hale byl a po naordinování dýchání čerstvého venkovního vzduchu v poločasové pauze se všechny naše hráčky psychicky i fyzicky srovnaly a třetí čtvrtinu jsme vyhrály 15:8 a vedení dostaly na naši stranu. V posledním dějství jsme se dostaly do většího vedení, které jsme až do konce udržely.

Body: Verča Hrdličková 18, Vendy Hrdličková 16, Natálka Melnyková 9, Lucka Zahálková 4, Natka Borková 2, Romča Hylenová 2,  Sára Blaško 2 a Alice 2
Šestky: Vendy Hrdličková 5/1, Natka Melnyková 2/1, Lucka Zahálková 4/2

2. zápas
TJ Spartak Uherský Brod : SKB Česká Třebová 56:59 (15:6, 36:19, 41:38)

První polovina druhého duelu byla jak z hororu. Našim holkám nešlo vůbec nic a domácí nás úplně v klidu přehrávaly a navyšovaly svůj náskok navýšily na pohodových 17 bodů v poločase. Naše kapitánka nezvládla do poločasu vůbec nic a působila jak hromádka neštěstí. Po psychologické pomoci trenéra Rybky však zavelela k nečekanému obratu a tak jak to náš tým umí, začaly jsme stahovat bod po bodu a díky vynikající obraně a dobré střelbě jsme během třetí fáze skóre srovnaly. V poslední části byl průběh zápasu velice vyrovnaný, ale naše hráčky vypjatý závěr zvládly a získaly tak důležitou druhou výhru.

Body: Verča Hrdličková 30, Vendy Hrdličková 14, Natálka Melnyková 5,Lucka Zahálková 4, Romča Hylenová 3, Natka Borková 2 a Alice 1
Šestky: Vendy Hrdličková 8/3, Natka Melnyková 2/1, Alice 2/1 a Verča Hrdličková 1/1

Naše kadetky opět ukázaly, že není nutné vzdávat zápasy i při velmi nepříznivém průběhu a že basketbal se hraje až do konce. Všechny hráčky zabojovaly až do konce a můžeme je jen pochválit.