Kadetky tabulkou stoupají, chlapci padají

06.12.2021

Poslední listopadová sobota se nesla v duchu dalších zápasů našich týmů SKB U17. Na děvčata čekal po silnějších soupeřích "papírově" slabší tým než předchozí a na kadety naopak zatím neporažený tým z Přerova.

Kadetky U17

Naše hráčky přivítaly na naší palubovce tým z Tišnova, který nese stejně jako náš označení SKB. Před zápasy měl Tišnov bilanci 3:5, což bylo o jednu výhru více než měla naše děvčata. Již tradičně chyběla nyní z důvodu karantény Natka Melnyková a na poslední chvíli se ze zápasů omluvila Sára, a tak bylo jasné, že naše hráčky čeká výživných 80 minut s minimálním střídáním.

1. zápas
SKB Česká Třebová : SKB Tišnov     70:59 (22:15, 33:34, 48:47)

První utkání začalo naší mírnou převahou, ovšem od druhé čtvrtiny začal soupeř především díky Anně Eklové (celkem 30 bodů) stahovat a nakonec i hosté vedly ve 3. čtvrtině o 7 bodů, které však Verča dokázala dvěma trojkama a jedním košem smazat. V poslední čtvrtině jsme Tišnovanky již fyzicky převyšovaly a i díky galapředstavení Natky Borkové v závěru utkání jsme zaslouženě vyhrály :-)

Body: Verča Hrdličková 27, Vendy Hrdličková 15, Borková 12, Zahálková 8, Romča Hylenová 4, Terka Königová 2, Alice 2
Šestky: Vendy Hrdličková 4/2, Verča Hrdličková 5/2

2. zápas
SKB Česká Třebová : SKB Tišnov 66:59 (17:16, 40:28, 55:42)

Ve druhém zápase s námi Tišnov držel krok jen první čtvrtinu a pak jsme již zjevně unavenou Annu Eklovou přehrály. Bohužel pro soupeřky se žádná jiná jejich hráčka výrazněji neprosadila a to nám celkem usnadnilo cestu k druhému vítězství. Více jak desetibodový náskok jsme si udržovaly až do samého závěru, kdy soupeřky už jen kosmeticky upravily výsledek, ale žádné drama, na které jsme zvyklý, se nekonalo. Střelecky toto kolo jasně dominovala Verča, která dala za oba zápasy bez jedné šestky 60 bodů. Uznání si však zaslouží celý tým.

Body: Verča Hrdličková 32, Vendy Hrdličková 16, Zahálková 7, Alice 4, Terka Königová 3, Borková 2, Romča Hylenová 2

Šestky: Vendy Hrdličková 8/2, Verča Hrdličková 6/2, Johanka 2/0

Kadeti U17

Po obědě šli do boje naši chlapci, které čekal nelehký úkol proti Přerovu, který v letošní sezóně ještě neprohrál. My jsme útočili z druhé pozice a určité ambice na výhru jsme měli.

1. zápas
SKB Česká Třebová : TBS Přerov     50:59 (22:12, 31:27, 40:40)

Začátek zápasu se nám z našeho pohledu takto nikdy nepovedl. Naši nastoupili plní energie a s odhodláním soupeře zaskočit. Našim se to povedlo výtečně a po 5 minutách jsme vedli 15:1. Přerovští se pak trošku vzpamatovali, ale po deseti minutách jsme vedli 22:12. Bohužel ale kvůli zranění zad musel v této fázi odstoupit náš nejzkušenější hráč Lukáš Pucholt, což značně ovlivnilo psychiku zbylých hráčů již tak zdravotně zdecimovaného týmu. I tak ale naši chlapci bojovali o každý míč a po 3. čtvrtině bylo skóre ještě vyrovnané. Poslední dějství jsme prohráli 10:19 a bylo po nadějích, i když jsme od výhry nad favoritem zas tak daleko nebyli.

2. zápas
SKB Česká Třebová : TBS Přerov     60:79 (19:20, 27:41, 44:65)

Ve druhém zápase jsme se dokázali se soupeři udržet jen prvních 10 minut. Pak jsme již fyzicky ani psychicky nevydrželi a v zápase jsme hráli druhé housle. Nedokázali jsme si v obraně poradit s Martinem Kopřivou, který nám skoro k Mikuláši nadělil krásných 31 bodů.

Na obhajobu lze říci, že kluci utkání určitě nevypustili a proti zcela kompletnímu soupeři (byli v plné síle v tuto sezónu úplně poprvé) jsme naopak my nastoupili ve značně okleštěné sestavě, kdy nám díky zranění chybí (včetně odstoupeného Lukáše) 4 hráči ze základní rotace a v podstatě i základní pětky. A vyhlídky na brzké uzdravení jsou zatím mizivé. Alespoň budou mladší a méně zkušení hráči více vytíženi, což do budoucna náš tým jenom posílí.

V dalším kole nás čeká Blansko, se kterým budeme zápasit o medailové umístění, ale opět bude záležet na sestavě, se kterou se na zápasy vypravíme a jak na tom bude i soupeř :-)