Půl sezóny mají naši mladší hráči za sebou

08.12.2018

V předehrávce 7. kola jsme s našimi staršími minižáky vydali do sousední Litomyšle, kde nás čekaly poslední zápasy první poloviny soutěže. Adfors Litomyšl se řadí s dvěma prohrami na druhé místo průběžné tabulky a disponuje hráči, kteří hrají žákovskou ligu v kategorii U14 a jsou také účastníky evropské ligy, kdy zrovna proběhne tento víkend turnajové kolečko právě v Litomyšli.

Na zápasy jsme vyrazili téměř v plné sestavě a naším cílem bylo uhrát co nejlepší výsledky navzdory zkušenostem soupeře. První zápas však nezačal dle našich představ a brzy jsme prohrávali 14:2. Domácí ale stáhli nejlepšího hráče Vomáčku a po zbytek zápasu jsme dokázali držet s Litomyšlí krok a i přes jeho návrat na hřiště se nám již dařilo skóre udržovat na přijatelném odstupu. Výsledkem byla prohra o "pouhých" 11 bodů. Na obou stranách byla spousta nepřesností při střelbě a tak bylo celkové skóre 41:29 velmi chudé.

Ve druhém zápase jsme ze začátku domácí zaskočili a agresivnější obranou a úspěšnými útoky jsme se dostali do vedení 6:0. Po chvíli si však vzal "Vomáčka" náš náskok zpět, ale i tak jsme vydrželi až do konce třetí čtvrtiny s "litomyšláky" bojovat a udržovat vyrovnaný stav. V poslední čtvrtině ale domácí zužitkovali své zkušenosti a "přejeli" nás 15:1.

I přes další prohry naše "děti" bojovaly a není jim celkem co vytýkat. Bohužel v této kategorii není moc prostoru pro využití méně zkušených a nových hráčů, které čeká ještě spoustu tvrdé práce. V polovině sezóny máme bilanci 3 výher a 11 porážek a držíme průběžné sedmé místo, ale k pátému máme velmi blízko.