SKB se udrželo po dvou vyrovnaných utkáních na třetí příčce tabulky

25.02.2019

V sobotu 23. února naše mladší žáky čekal souboj o třetí místo v průběžné tabulce naší soutěže. Tým z Jaroměře se držel za námi na čtvrté příčce a v případě výher by se dostal na naši úroveň v počtu prohraných zápasů a tím pádem by o našem umístění rozhodovalo skóre všech zápasů. Čekaly nás tedy nelehké zápasy s nejistým výsledkem pro obě strany.

A v prvním zápase se našim moc nedařilo, když jsme díky pokažené druhé čtvrtině prohráli celý zápas a ani vyhlídky v prvním poločase druhého utkání nám moc do karet nehrály.

První duel začal pro nás příznivě a ještě v poslední minutě prvního dějství jsme měli pětibodový náskok. Bohužel jsme po obdrženém koši nedokázali 5 vteřin před koncem vyhodit míč z autu a soupeř stáhl na 11:10. Druhou čtvrtinu bychom nejraději ze svého diáře vymazali, protože se nám nepodařilo prvních 7 minut vůbec vstřelit koš (i když šance byly) a hosté vyhráli tuto pasáž 14:0. A bylo v podstatě po zápase. Utkání jsme ale nevypustili a snažili jsme se o obrat až do konce.

Ve druhém duelu nás tedy čekal nelehký úkol. Snažili jsme se zahodit nepovedený zápas za hlavu a od začátku jsme hráli důsledně o každý míč. Soupeř se však nevzdával a stále byl o krůček před námi. V půlce jsme ztráceli 4 body (15:19), ale hra byla neuvěřitelně vyrovnaná. Na začátku 3. čtvrtiny jsme však obdrželi dalších 6 bodů v řadě a rázem jsme prohrávali o 10 bodů. V této fázi na sebe vzala zodpovědnost Natka Melnyková a dvěma koši v řadě nastartovala náš obrat. Naši začali důsledněji bránit a soupeře jsme zaskočili. Do poslední čtvrtiny jsme šli s náskokem 2 košů a rozdíl se postupně navyšoval. Dvě minuty před koncem jsme vedli o 10 bodů a zápas dohráli střídající hráči na obou stranách. Soupeř výsledek ještě kosmeticky upravil, ale o vítězství jsme již nepřišli.

Naši bojovníci podali opět velmi dobré výkony v obraně i v útoku, ale stále máme největší problém s úspěšností naší střelby. Udrželi jsme si ale třetí příčku v tabulce do play-off, o kterou bychom již neměli ani v případě porážky v posledních zápasech přijít a budeme vyhlížet, jaký tým nám vyrovnaná druhá polovina tabulky přinese.