Mladší žáci přišli o svou neporazitelnost a v přímém souboji o první místo padli s BVK Holice

14.01.2019

V domácím prostředí před plnou halou fanoušků se v sobotu rozhodovalo o průběžném prvním místě dosavadní tabulky východočeského přeboru U14. Naši doposud neporažení žáci se utkali s BVK Holice, kteří doposud v soutěži také neprohráli. Hosté hrají celou sezónu v šesti hráčích, z nichž jsou všichni i hráči jiných celků (ligových BK Pardubice a Hradce Králové), kde patří mezi nejlepší hráče těchto týmů. 

Očekávala se vyrovnaná utkání, kde jsme doufali v silnější lavičku s možností střídání oproti nestřídajícímu soupeři. V prvním zápase jsme tahali za kratší konec, ale ve druhém jsme byli velmi blízko k tomu, abychom přerušili i my neporazitelnost Holic. I přes prohry jsme odehráli 2 velmi kvalitní utkání a rozhodně jsme se o výsledek poprali. 

Do prvního utkání jsme vstoupili se zbytečně velkým respektem a tradičně nám utekl začátek, kdy jsme ještě v šesté minutě prohrávali 2:12, což se opět promítlo do průběhu zbytku utkání. Druhá a třetí čtvrtina již byla vyrovnaná, ale i přes obrovskou snahu jsme se nedostali blíže jak na 7 bodů. Závěr byl z naší strany trochu odevzdaný s tím, že bychom chtěli ušetřit síly do druhého utkání.

A začátek se nám velmi vydařil. Podařilo se nám držet soupeře výbornou obranou a skóre se přelévalo až do poločasu z jedné strany na druhou. Výsledkem bylo průběžné vedení o 3 body a navíc jsme protivníky zaskočili v první polovině třetího dějství, když se náš náskok navršil až na 11 bodů. Holice se však ještě před závěrem zkoncentrovaly a během poslední dvouminutovky náskok stáhly po šňůře 10 bodů v řadě. Tímto si hosté nalili do žil krev pro naši zkázu a dalšími 8 body v řadě nám odskočili na rozdíl, který se našim přes veškerou snahu nepodařilo dotáhnout.

Bohužel jsme prohráli oba zápasy, ale se ctí. Utkání byla ve znamení nepříjemných obran, což se nám letos zatím daří (ani v jednom zápase jsme nedostali více jak 50 bodů a průměrně dostáváme jen 31 bodů na zápas a to je nejlepší číslo z celé soutěže). Oproti našim ostatním zápasům jsme nemohli pravidelně prostřídávat celou lavičku, protože určité rozdíly mezi výkony jednotlivců jsou, ale většina hráčů se na hřiště dostala. Soupeř střídání moc nepraktikoval, a tak téměř celé zápasy odehrál v šesti lidech a další 2 do zápasů téměř nezasáhli. Je obdivuhodné, že to kluci z Holic zvládli odběhat v takovém tempu.

Zjistili jsme, že musíme více zapracovat na týmové souhře. Nemůžeme se spoléhat na naše 3 nejzkušenější hráče a je potřeba, aby se všichni aktivně zapojili do rozehry a útoků do soupeřovy obrany. Nechceme hrát na jednu pětku, ale požadujeme vyrovnanou celou lavičku a to se bez aktivní účasti na hřišti nenaučíme. Na závěr lze konstatovat, že chybami se učí i trenér :-)

Zápasy byly také ovlivněny absencí druhého rozhodčího a v této kvalitě a rychlosti hry nebylo v silách jednoho utkání vést zcela regulérně. Další nepříjemnou událostí je zranění Verči Skalové při rozcvičování mezi zápasy a zvrtnutý kotník ji bohužel nechá několik hracích kol mezi diváky.

V průběžné tabulce jsme nyní spadli na třetí pozici, ale hned v příštím kole můžeme poskočit na druhou příčku. Opět to ovšem nebude nic lehkého a čekají nás velmi těžké zápasy proti Havlíčkovu Brodu (doposud 1 prohra). Naše družstvo má již jistý postup do play-off a jde jen o to, z jaké pozice nám bude přidělen soupeř.

Děkujeme všem za perfektní diváckou kulisu a podporu našich hráčů. Určitě si ji zaslouží a pokud vidí své rodiče a fanoušky v ochozech, přináší to do jejich hry větší radost a o to jde ve sportu především. 

Nádherné fotky nafotil Milan Škop - viz. galerie + komplet na rajčeti. Díky :-)

1. zápas 
SKB Česká Třebová : BVK Holice     32:46     (7:15, 16:25, 24:33)

body: Špajs 9, Kovář Šimon 8, Hrdličková 4, Pucholt 4, Jelínek 3, Očenáš 2, Fiala 2

šestky: Špajs 1/1, Pucholt 2/0, Hrdličková 2/0

2. zápas
SKB Česká Třebová BVK Holice      39:46     (11:12 24:21 35:37) 

body: Špajs 19, Pucholt 9, Kovář Šimon 5, Zahálková 2, Hrdličková 2, Škop 2

šestky: Pucholt 4/2, Kovář Šimon 2/1, Špajs 2/1