U13 získali důležité 3 body do tabulky po dvou zcela rozdílných výkonech

22.01.2019

V sobotu v oslabené sestavě a bez hlavního trenéra se utkali naši nejmladší s týmem, nad kterým jsme v prvním kole dokázali na jejich půdě dvakrát zvítězit. Chlapci z týmu TJ Sokol Jaroměř-Josefov přijeli kompletní a v prvním zápase jasně dominovali, když se našim vůbec nedařilo bránit ani útočit. V prvním poločase bylo po zápase a hosté si jasně došli pro vítězství o 34 bodů, což lze hodnotit jako jeden z nejhorších výkonů sezóny.

Kdo však nebyl v hale, tak neuvěří znovuzrození našeho týmu ve druhém zápase, kdy hosté neproměnili několik střel a po výborném výkonu bratrů Kovářových jsme drželi vyrovnaný stav. V poločase jsme prohrávali o 4 body, ale zásluhou celého týmu se podařilo 3. čtvrtinu vyhrát 19:10. Soupeř (z důvodu kvalifikace) musel odehrát celé utkání na 2 pětky, šetřil do poslední čtvrtiny papírově lepší hráče, ale naši dokázali obětavým výkonem náskok uhájit a celkově druhý zápas zvítězit.

V naší sestavě chyběla Natálka Melnyková, která odehrála v Josefově vynikající zápasy a svou obranou "zničila" nejšikovnějšího hráče soupeře a Vendulka Hrdličková, která patří rovněž do stálé sestavy našeho týmu. Obě dvě však reprezentovaly náš tým v kvalifikaci o mistrovství republiky dívek U13 v týmu SŠB Pardubice. Bohužel se zatím pardubickým nepodařilo vyhrát, ale dle statistik se naše děvčata v týmu neztrácejí. Podrobnější informace dodá trenér SŠB.

1. zápas
SKB Česká Třebová - TJ Sokol Jaroměř-Josefov kval.      27:61     (6:13 10:28 19:42)

body: Kovář Šimon 18, Zahálková 4, Tomeš 2, Fiala 2, Škop 1
šestky: Škop 2/1, Kovář Šimon 3/0 !!!

2. zápas
SKB Česká Třebová - TJ Sokol Jaroměř-Josefov kval.      46:39     (19:11 23:27 42:37)

body: Kovář Šimon 25, Kovář Štěpán 6, Zahálková 6, Škop 4, Chmelař 4, Fiala 1
šestky: Kovář Šimon 7/1 !!!, Fiala 2/1