Napínavá utkání s hradeckými Sokoly přinesla 3 body

26.11.2018

Po 14 dnech se opět představilo družstvo našich mladších hráčů U13 v přímém souboji o to, abychom neskončili na dně průběžné tabulky naší soutěže. Těsně před polovinou sezóny jsme měli na kontě 2 výhry a soupeř jednu. Náš tým byl téměř v plné sestavě krom stále nemocného Honzy Ruly a zraněného Kryštofa Chmelaře. 

Od začátku prvního zápasu se naši hráči snažili a pomalu jsme navyšovali až do poločasu náskok, kdy jsme vedli o slibných 8 bodů. Ve druhé polovině jsme soupeře stále herně převyšovali, ale bohužel se opět ukázala naše velmi slabá produktivita a nedokázali jsme úspěšně zakončit, i když šance jsme si vytvořili. Sokolům se s velkým štěstím dařilo bránit, byli velmi potentní v útoku, kdy se jim dařilo koš po koši náš náskok smazat a v poslední čtvrtině otočit skóre v jejich prospěch. Šance na zvrat jsme určitě měli, ale koš byl jak začarovaný. 3 vteřiny před koncem jsme ještě po timeoutu a sehraném signálu mohli dostat zápas do prodloužení, ale ani to se bohužel nepodařilo.

Druhé utkání začalo jako přes kopírák první půle prvního zápasu a do poločasu jsme si opět vytvořili mírný náskok 26:20, když jsme měli herně trochu navrch. Ve druhé půli jsme však již nepřipustili zvrat, bodový rozdíl jsme navýšili a do poslední části jsme mohli vykročit s klidem. Do poloviny čtvrté čtvrtiny se však soupeř pokusil o obrat, dokázal smazat desetibodový rozdíl a stáhl nás na 39:38. S našimi minižáky to opět nevypadalo moc dobře, ale nejzkušenější hráči si vzali celý náskok zpět a zaslouženě jsme si s hradeckými kluky rozdělili bodový zisk.

Závěrem můžeme konstatovat, že naším cílem je, aby do hry zasáhlo co nejvíce hráčů a tím pádem výsledky nejsou takové, jako kdybychom hráli na 6-7 nejzkušenějších hráčů po celou dobu utkání. Jako trenér musím opět děti pochválit, protože šance (ač nezakončené košem) jsme si vytvořili a body si připsalo celkem 10 hráčů ze 13. Díky jedné výhře jsme také nespadli na dno tabulky a dokonce jsme se dostali před Jaroměř-Josefov, kterou jsme na jejich hřišti porazili a jsme na průběžné 6. příčce.

1. zápas 

SKB Česká Třebová : Královští Sokoli     42:44     (12:10, 28:20, 34:30)

body: Škop 11, Zahálková 10, Kovář Šimon 7, Melnyková 4, Očenáš 4, Kovář Štěpán 2, Hrdličková 2, Tomeš 2

šestky: Škop 6/2, Kovář Šimon 7/1 !!!

2. zápas
SKB Česká Třebová : Královští Sokoli     55:44     (10:8, 26:20, 38:29) 

body: Škop 14, Kovář Šimon 8, Očenáš 7, Zahálková 6, Tomeš 6, Kovář Štěpán 4, Hrdličková 4, Melnyková 2, Gapko 2, Votruba 2

šestky: Kovář Šimon 8/0 !!!, Očenáš 2/1, Škop 1/0, Hrdličková 1/0