Podruhé za sebou U14 prohráli, ale soupeře z Brodu potrápili

28.01.2019

V sobotu 26. ledna jsme jeli porovnat síly do vzdáleného Havlíčkova Brodu. Domácí doposud prohráli jedno utkání a hrálo se tedy o průběžné druhé místo, kdy zatím bez prohry vedou Holice, se kterými jsme v minulém kole neuspěli. Při posledním setkání nás Brod deklasoval o 38 a 27 bodů a tak jsme byli papírově slabším soupeřem. Chtěli jsme však vyhrát, abychom se dostali v tabulce na druhé místo a tím si zajistili přijatelnějšího soupeře do play-off.

Do prvního utkání jsme  vstoupili nezvykle aktivněji a krásnými akcemi jsme se dostali do vedení 15:10. Naši hráči si krásně nabíhali pro bezchybné přihrávky a na hru byla pěkná podívaná. Ve druhé a třetí čtvrtině se však obraz hry otočil a domácí hráči využili své výškové převahy, kdy nám nedali zejména při doskoku žádnou šanci. Postupně nám odskočili až na 23 bodů, a tak jsme v poslední čtvrtině šetřili Petra s Lukášem. Zbylých 10 hráčů se podělilo o čas na hřišti a dokázali jsme čtvrtou čtvrtinu vyhrát 13:12.

Viděli jsme však, že třebovští hráči jsou na tom herně lépe a soupeř nás držel místy až nesportovními fauly. Celkově jsme si došli pro 32 šestek (14 proměněných), což je velmi nadprůměrné číslo. Tohoto faktu jsme chtěli využít pro druhé utkání a dařilo se nám to. V první fázi druhého utkání jsme házeli celkem 12 šestek, "nejlepší" hráč soupeře měl 3 fauly a my jsme drželi vyrovnaný stav. Ve druhé čtvrtině jsme se opět dostali celkem 6x na čáru trestného hodu, ale úspěšnost byla bohužel mnohem horší než v prvním utkání. Nicméně jsme v polovině zápasu vedli o 4 body. Jak se nám však pravidelně stává, náskok jsme neudrželi a šňůra 8 bodů v našem koši znamenala ztrátu. Naše bojovníky to ale nepoložilo a vedení se opět dostalo na naší stranu a ještě 3 minuty před koncem jsme měli 3 body k dobru. Naneštěstí nás opustilo štěstí a neproměnili jsme hodně dalších vyložených šancí, kdy jsme byli schopní soupeři vzít míč a jít bez obrany do koše, ale asi i vinou vyčerpání jsme bohužel neskórovali a soupeře definitivně nezlomili. Naopak jsme inkasovali a domácí si v krásné divácké kulise již vítězství uhájili.

Naše družstvo ukázalo ve druhém utkání, že i po nepovedeném zápase dokáže zvednout hlavu a bojovali ze všech svých sil. Z mého pohledu jsme hráli mnohem hezčí hru, ale doplatili jsme především na výšku soupeře, kdy jsme měli mnohonásobně horší doskok, zejména pod naším košem, dále se domácí prezentovali nepříjemnými fauly a obranou (házeli  jsme celkem 60 šestek za obě utkání - 20 úspěšných) a pro nás byla nezvykle kluzká podlaha. Nemůžeme se však vymlouvat a musíme na sobě ještě více zapracovat.

V těchto a minulých zápasech jsme zjistili, že jsme v soutěži schopni konkurovat všem týmům a máme na to, abychom dokázali nad každým týmem vyhrát. Pokud se nám podaří z posledních 4 utkání alespoň dvakrát zvítězit, postoupíme do play-off ze třetího místa, o čemž jsme před sezónou ani nesnili. Přijďte naše hráče podpořit 9. února v 15:30 proti týmu z Josefova, který je zatím na čtvrté pozici.