Vstup do nového roku se SKB povedl

13.01.2020

Rok 2020 začal pro náš tým nejlépe jak mohl a obě naše kategorie U15 dokázaly na domácí palubovce udolat své soupeře. Žáci zahájili druhou polovinu soutěže proti týmu SŠB Pardubice, se kterým jsme v prvním kole v oslabené sestavě prohráli, což je pro nás zbytečná ztráta a naše žákyně zahájily skupinu o konečné 7.-12. místo moravské skupiny proti Přerovu a v neděli proti Javorníku. Naším skromným cílem je konečná sedmá příčka, k čemuž jsme udělaly dva výchozí důležité kroky a oba zápasy naše děvčata zvládla na jedničku. Všechny zápasy se odehrály před zaplněnou tribunou domácích fanoušků, za což patří velké poděkování.

U15 žáci

Naši chlapci se dostavili v úplně kompletní sestavě včetně hostujících hráčů, a tak jsme se mohli spoléhat na sílu naší lavičky, která čítala 14 bojovníků. Soupeř dorazil také ve dvanácti, ale členy týmu byla i 3 děvčata, pro která jsou utkání v této kategorii spíše adrenalinovou záležitostí. Ihned na úvod prvního utkání jsme soupeře k ničemu nepustili a vynikající obranou vyhráli první čtvrtinu 11:3. V následující části jsme však polevili a nedokázali jsme podržet nejlepšího hráče hostí Jakuba Hrdého a SŠB dokázalo do poločasu stav srovnat a v polovině třetí části dokonce odskočit na 25:28. Neuvěřitelný výkon však předvedl nejmladší hráč sestavy Jonáš Škop, který během dvou minut dokázal třemi trojkami v řadě vrátit skóre na naší stranu, které jsme si až do konce zápasu pohlídali.

Druhý zápas měl obdobný průběh, kdy jsme si od začátku vytvořili pohodlný náskok až 16 bodů, ale nyní v poslední čtvrtině dokázal soupeř deseti body v řadě srazit náskok na 31:30. Zkušenější hráči ale opět vrátili klid do našich rukou a stylem start - cíl jsme i druhý zápas dovedli do vítězného konce. Za pochvalu stojí, že jsme si dokázali poradit i se zónovou obranou 1-3-1.

1. zápas
SKB Česká Třebová : SŠB Pardubice     51:37 (11:3 21:20 43:33)

body: Pucholt 12, Škop 11 (3 trojky), Friš 7, Baloun 6, Špajs 6, Tupec 5, Kovář Šimon 2, Jelínek 2
šestky: Kovář Šimon 2/2, Tupec 4/1, Friš 4/1, Špajs 2/0, Pucholt 1/0

2. zápas
SKB Česká Třebová : SŠB Pardubice      43:33      (10:6 19:10 31:18)

body: Pucholt 18, Špajs 6, Král 5, Friš 4, Klejch 3, Škop 3, Baloun 2, Jelínek 2
šestky: Friš 2/0

U15 žákyně

Českotřebovské žákyně se po sérii smolných proher o jeden koš dostaly do skupiny o celkové 7.-12.místo moravského a severomoravského kraje. Z naší původní skupiny zůstal tým z Přerova a Javorníku, se kterými jsme se právě tento víkend opět utkali. Předzápasové statistiky jasně hovořily pro náš tým, ale každý zápas může být jiný a naše děvčata musela obě utkání vybojovat. Zejména sobotní Přerov, který dorazil v nejsilnější možné sestavě. A začátek nasvědčoval tomu, že se nebude jednat o jednoduchý zápas, když jsme se soupeřkami spíše drželi krok my a po deseti minutách byl stav 10:10. Ve druhé čtvrtině se však projevila fyzická a herní vyzrálost našich (ve většině mladších) hráček a Přerov jsme přehrály o 8 bodů. Od poločasu náš náskok postupně narůstal až na 20 bodů a jen díky "kosmetické" úpravě v poslední nepovedené dvouminutovce byl konečný výsledek pro soupeřky přijatelnější.

SKB Česká Třebová : TBS Přerov    58:47      (10:10 28:20 45:29)

body: Tomšů 18, Hrdličková 15, Hloušková 8, Melnyková 7, Kolářová 4, Borková 4, Zahálková 2
šestky: Kolářová 6/2, Hrdličková 4/1, Melnyková 2/1, Tomšů 2/1

V neděli k nám zavítala děvčata z Javorníku a bohužel jen o šesti hráčkách. Tým, který v sobotu poprvé v sezóně vyhrál proti Lipníku B se zatím sehrává a krom jedné hráčky se jedná také o mladší tým složený z ročníku 2006. Od začátku jsme soupeřky herně převyšovaly a pochvalu si holky zaslouží za druhou čtvrtinu, kterou jsme rychlými protiútoky a agresivnější obranou vyhrály 24:4. Náskok 30 bodů jsme ve druhé polovině již spíše kontrolovaly a nijak nenavýšily, ačkoliv šance byly, ale trochu nám odešla střelecká muška. Za zmínku stojí týmové rozložení našeho skóre mezi 7 hráček.

SKB Česká Třebová : SK Panter Javorník     75:44      (20:12 44:16 57:32)

body: Zahálková 16, Tomšů 16, Hloušková 10, Kolářová 9, Borková 8, Hrdličková 7, Gultová 7, Skalová 2
šestky: Tomšů 9/4, Gultová 3/1, Kolářová 3/1, Hrdličková 2/1