Velmi těžké zápasy pro U14 v Náchodě

03.02.2020

První únorový den zajížděli naši mladší žáci U14 na palubovku velmi nepříjemného a silného soupeře do Náchoda. Kluci hrají sice teprve první sezónu, ale jsou vysocí, silní a dělají velmi rychle pokroky. Pro náš smíšený tým byl úkol vyhrát alespoň v jednom utkání, čímž by jsme se o jeden bod udrželi na třetí příčce právě před Náchodem. V naší smíšené sestavě chyběl především kapitán Jonáš Škop a podkošový hráč Honza Rula, který se zápas od zápasu zlepšuje. Stejně tak na straně soupeře chyběli dva klíčový hráči, a tak se očekával vyrovnaný souboj. Nakonec se jednalo o dva úplně rozdílné zápasy, kdy jsme získali jednu, pro nás potřebnou, výhru a ve druhém utkání nás soupeř přejel rozdílem třídy.

První zápas byl od začátku velmi vyrovnaný, když hra našeho týmu spočívala především na Šimonovi Kovářovi, který dal z našich úvodních 12 bodů 10 a na hře hostujícího Adama Dlaska, který nám dělal velké problémy. Do poloviny zápasu jsme prohrávali až o 6 bodů a od poločasu jsme začali stahovat a před koncem si vytvořili náskok 2-3 košů, který se nám podařilo udržet až do závěrečného hvizdu a tím jsme splnili náš cíl.

TJ SPŠ Stavební Náchod : SKB Česká Třebová      45:51     (16:12 30:25 39:41)  

body: Kovář Šimon 23, Tomeš 9, Hrdličková 8, Zahálková 4, Očenáš 3, Melnyková 2, Kovář Štěpán 2
šestky: Šimon Kovář 8/3, Zahálková 2/2, Očenáš 2/1, Tomeš 2/1, Kovář Štěpán 2/0

Do druhého zápasu vstoupili domácí jako vyměnění, přitvrdili hru a především se jim podařilo ubránit Šimona, který se oproti prvnímu zápasu prosazoval jen velmi těžko. Našim se nedařilo ani v doskoku a když už jsme se dostali ke střelbě, tak jsme neproměňovali. Výsledek pro nás není moc příznivý, ale celkově se z Náchoda vracíme spokojeni a vrátili jsme se opět na medailovou příčku v celkové tabulce. Ještě nás čeká několik těžkých zápasů, a tak naše hráče čeká ještě mnoho práce.

TJ SPŠ Stavební Náchod : SKB Česká Třebová     56:27     (18:4 27:12 45:21) 

body: Tomeš 8, Kovář Šimon 6, Hrdličková 6, Kovář Štěpán 3, Očenáš 2, Votruba 2

šestky: Tomeš 2/2, Kovář Štěpán 2/1, Hrdličková 2/0