Starší minižáci překvapili a vezou si z Litomyšle důležité 3 body

15.03.2019

Sezóna se blíží mílovými kroky ke konci a předposlední kolo jsme odehráli ve středu 13. března v Litomyšli. Ačkoliv jsme měli hrát na domácí palubovce, byla utkání odehrána po domluvě na půdě soupeře, kde jsme před čtvrt rokem prohráli oba zápasy o 12 a 16 bodů. 

S námi spřízněný tým byl oslabený o nejlepšího hráče Vomáčku, který se připravuje v BK Pardubice, ale posílen o členy z Ústí nad Orlicí a Pardubic. Naše družstvo hraje stále bez vysokých hráčů (Chmelař, Rula) a tak je naším nejvyšším článkem Vendy Hrdličková, kterou domácí převyšovali o půl hlavy, což je pro nás bohužel důležitý faktor při doskakování, kde v každém zápase ztrácíme.

Náš tým však odehrál oba zápasy v celkem rychlém tempu a především v prvním utkání ukázal, že hrát basketbal umíme a  naše touha po vítězství byla větší. Na rozdíl od jiných utkání se nám dařila více střelba a po vyrovnaném průběhu zápasu jsme až v poslední čtvrtině prvního zápasu dokázali i přes velmi nepříjemnou obranu domácím odskočit na 10 bodů.

Ve druhém zápase hráči Litomyšle ukázali, proč hrají evropskou ligu a pravidelně se účastní mistrovství republiky v těchto kategoriích. Naši se v první části vůbec nedokázali prosadit proti pětce složené "pouze" z domácích hráčů a prohráli jsme 0:18. Proti druhé pětce jsme se dostali trochu více do hry, ale na obrat to již nestačilo. Náskok soupeře se postupně navyšoval na konečných 29 bodů. 

Jedna výhra je však pro nás bonusem a za předvedený výkon si ji naši minižáci zaslouží. Je třeba ocenit jejich bojovnost (i ve druhém zápase). Na druhou stranu se musí ocenit i přístup trenéra soupeře, který pravidelně střídal všech 12 hráčů a tak si mohli zahrát i všichni naši, což není v této soutěži pravidlem.

Poslední kolo odehrajeme již tuto sobotu v Hradci Králové proti Sokolům, kteří jsou v tabulce za námi a budeme se snažit vylepšit naše postavení v průběžné tabulce.

1. zápas 

SKB Česká Třebová - ADFORS Basket Litomyšl     50:40     (14:13, 28:25, 34:32)  

body:  Kovář Šimon 16, Gapko 8, Hrdličková 8, Melnyková 6, Zahálková 4, Kovář Štěpán 4, Škop 4
šestky: Kovář Šimon 4/2, Melnyková 3/0 !, Zahálková 2/0, Hrdličková 1/0

2. zápas 
SKB Česká Třebová - ADFORS Basket Litomyšl     30:59      (0:18, 12:25, 22:47)

body: Škop 9, Kovář Šimon 5, Kovář Štěpán 5, Hrdličková 4, Zahálková 3, Gapko 2, Melnyková 2
šestky: Škop 10/3, Hrdličková 6/2, Kovář Štěpán 4/1, Kovář Šimon 2/1, Zahálková 2/1