Mladší žáci U14 postupují do Final Four

25.03.2019

Mladší žáci kategorie U14 si v průběhu sezóny vybojovali po základní části třetí místo, a tak na nás vyšlo družstvo z Rychnova nad Kněžnou, které hraje soutěž prvním rokem. Nicméně v průběhu základní části se tým nováčků rychle zlepšuje a v posledních třech kolech ztratili pouze jeden zápas a to zrovna v České Třebové v posledním zápase a to pouze o 1 bod.

Dle rozpisu vyšel první zápas na sobotní dopoledne do Rychnova a odveta na pátou hodinu odpolední v naší hale. Na utkání jsme vyrazili téměř v kompletní sestavě a očekával se vyrovnaný boj s cílem zařídit co nejlepší výsledek do odvety. Stalo se však něco nečekaného a domácí nás přehrávali v útoku, když jsme nedůsledně bránili nejlepší hráče Markova s Janečkem a výsledkem byla vysoká prohra.

Fanoušci a rodiče hráčů SKB, kteří na zápas vyrazili i se svým kávovarem, sledovali naši bezmoc. Když už jsme se dostali do zakončení, netrefili jsme se a za poločas jsme dali pouhých 6 košů. Do poslední čtvrtiny jsme šli s 15 bodovým mankem a i když jsme náskok srazili na 11, v závěru nás domácí ještě přestříleli a i střelou v poslední vteřině uzavřeli skóre na rozdílu 17 bodů, což byl do odvety takový výsledek, že jsme se již smiřovali s "neúspěšným" závěrem sezóny.

Do odpoledního utkání naši hráči ale nastoupili s tím, že to zvládnou a stáhnout 4-5 bodů za čtvrtinu nebude problém. Během chvíle jsme vedli 12:0 a bylo jasné, že se nevzdáváme a o postup se popereme. Soupeř se trochu srovnal, ale náš náskok pomaličku narůstal. Před poslední čtvrtinou jsme vedli 32:16, což bylo ještě ve prospěch Rychnova a schylovalo se k zajímavému závěru. Družstvo hostí jsme nadále převyšovali především svou aktivitou, důraznou obranou a celkem úspěšnou střelbou. 4 minuty před koncem jsme vedli o 24 bodů, a tak by museli "Rychnováci" hodně zabrat, aby se vrátili do postupové zóny. To sem jim ale podařilo a po 4 koších Bartoše v řadě to bylo minutu před koncem opět o "nedostačujících" 16 bodů. Obrovská vůle a touha našich hráčů po vítězství však přinesla doposud nejdůležitější výhru v historii tohoto družstva.

Tým SKB dokázal, že nic není nemožné a včetně střídajících hráčů i fanoušků ukázal silného týmového ducha. Všem patří poděkování a postupem do Final four lze hodnotit sezónu za úspěšnou s tím, že se pokusíme ještě porvat o medaile :-)

Děkujeme za krásné fotky Verče Kovářové a Mildovi Škopovi. Vše je i na rajčeti.

1. zápas
BC Spartak Rychnov nad Kněžnou - SKB Česká Třebová     43:26      (8:5, 20:12, 35:20)

body: Pucholt 7, Očenáš 7, Kovář Šimon 7, Melnyková 3, Škop 2
šestky: Kovář Šimon 2/1, Melnyková 4/1, Pucholt 4/1, Očenáš 4/1

2. zápas
SKB Česká Třebová - BC Spartak Rychnov nad Kněžnou      45:24        (14:4, 22:9, 32:16)

body: Pucholt 24, Očenáš 8, Kovář Šimon 5, Hrdličková 4, Špajs 3, ŠKop 1
šestky: Pucholt 7/2, Hrdličková 6/2, Kovář Šimon 4/3, Špajs 4/1, Škop 2/1