Letošní rok zakončil tým U13 doma se lvicemi z Hradce Králové

17.12.2018

K posledním zápasům letošního roku k nám dorazily soupeřky z Hradce a čekaly nás tak opět velmi těžké zápasy, jak je v této kategorii zvykem. Jednalo se o první zápasy druhé poloviny soutěže, a tak naším cílem bylo odehrát lepší výsledky než v prvním kole. Ve výsledku jsme se zlepšili o 8 bodů, a tak můžeme říci, že se to našim podařilo.

První zápas jsme začali velmi špatně a lvice se celkem pohodlně dostaly do vedení o 20 bodů. Naši minižáci se však rozkoukali a po zbytek zápasu jsme se již drželi a zbylé 3 čtvrtiny jsme prohráli 34:35.

Druhý zápas jsme začali mnohem lépe, ovšem zbytečné 2 koše v poslední půlminutě první čtvrtiny nás opět odstavily na druhou kolej a po zbytek zápasu soupeřky postupně navyšovaly svůj náskok až na konečné skóre 31:60.

Naše družstvo dokáže zahrát pěkný basketbal, herně jdeme určitě nahoru, ale téměř v každém zápase nastává okamžik, kdy vytvoříme spousty "nevynucených" chyb, nahráváme míč soupeři přímo do ruky, odstupujeme v obraně a nespěcháme do rychlých protiútoků. Protivníci v této soutěži jsou basketbalově vyspělejší (trénují 3x - 5x týdně) a občas to jde poznat. Nicméně jsme v první polovině soutěže obětavě bojovali, odehráli jsme kvalitní utkání, kdy jsme byli rovnocenným soupeřem a podařilo se nám 3x zvítězit. Naši hráči určitě získali spousty nových zkušeností a jde především o to, aby měli ze hry radost a bavilo je to. Všichni, kteří se účastní těchto nelehkých utkání zaslouží obrovskou pochvalu a věřím, že zbytek sezóny zvládneme dobojovat ve stejném duchu a podaří se nám získat nějaká další vítězství pro lepší výchozí pozici do závěrečného turnaje.