Mladší žáci U14 odehráli poslední zápasy základní části a udrželi 3. pozici

13.03.2019

V sobotu 9. března přijel do České Třebové soupeř z Rychnova nad Kněžnou, který jde v průběhu sezóny rapidně nahoru. V soutěži začínal jako nováček a v průběhu druhé poloviny oblastního přeboru se dostal z nepostupových pozic až na šesté místo a svou hrou je nepříjemný pro každého protivníka.

Naši měli povinnost vyhrát alespoň jeden zápas, abychom udrželi "neočekávanou" třetí pozici. Byli jsme oslabení o nejvyššího hráče Petra Špajse, který si při individuálním tréninku na konkurenčním hřišti zvrtl kotník a také o rozehrávačku Natku Melnykovou.

Tradičně jsme v prvním zápase předvedli horší výkon a celkové skóre napovídá, že se nejednalo o moc pohledný basketbal. První čtvrtinu jsme začali aktivněji, ale zbytek zápasu jsme se nemohli prosadit a prohráli jsme všechny zbylé části hry a celkově celý zápas 27:36.

Zbývala nám tak jediná možnost vyhrát poslední zápas základní části a naši se k tomu postavili čelem. Od začátku jsme byli aktivnější než v prvním zápase, ale Rychnov se také nevzdával, a tak se celou hrací dobu hrál vyrovnaný zápas až do posledních vteřin. I se štěstím se nám podařilo vyhrát o jeden bod a zadaný úkol jsme splnili.

Po základní části nám tedy náleží třetí příčka ze dvanácti týmů a do nejdůležitějšího zápasu sezóny v play-off se proti nám postaví právě tým z Rychnova nad Kněžnou. Nebude se jednat o nic lehkého, ale určitě máme šanci postoupit do boje o medaile.

Zápasy by se měly odehrát o víkendu 23.-24. března a budeme doufat, že to naši bojovníci zvládnou.

1. zápas 

SKB Česká Třebová - BC Spartak Rychnov nad Kněžnou     27:36      (10:7 12:12 20:26)  

body: Pucholt 11, Škop 4, Zahálková 4, Kovář Šimon 2, Hrdličková 2, Očenáš 2, Borková 2
šestky: Kovář Šimon 2/0

2. zápas 
SKB Česká Třebová - BC Spartak Rychnov nad Kněžnou       40:39        (13:13 27:23 33:33) 

body: Pucholt 13, Škop 9, Jelínek 8, Hrdličková 6, Kovář Šimon 4
šestky: Kovář Šimon 2/2, Pucholt 5/1 !!!, Škop 2/1, Hrdličková 2/0 !

Tabulka základní části: