U15 odehráli odvedu s lídrem a o víkendu bojovali v Šumperku

12.03.2020

Minulý čtvrtek přicestoval k nám do haly Na skalce vedoucí tým tabulky z Holic, kde se naši kluci snažili napravit reputaci z předchozího utkání, kdy nás favorit přejel o parník. Zápas byl určitě z naší strany mnohem lepší a tři čtvrtiny jsme byli rovnocenným soupeřem. V neděli pak čekal naše žáky velmi zajímavý souboj v Šumperku, který mohl již rozhodnout o konečném pořadí v tabulce. Po jedné výhře a jedné prohře jsme se ale rozuzlení nedočkali, zvlášť když v Rychnově byla odehrána utkání se Svitavy rovněž s bilancí 1:1, a tak před posledním kolem stále není jasné, zda dokážeme obhájit druhou pozici z loňského roku nebo zda skončíme až na předposledním místě. Vše máme ale pevně ve svých rukou a pokud poslední zápasy vyhrajeme, náš cíl zvládneme.

pozn. zbytek sezóny je však kvůli aktuální situaci velmi nejistý a případné zrušení zápasů musíme brát jako rozumné řešení tohoto problému. Přistupujme k tomu s rozumem, chladnou hlavou a chovejme se k sobě zodpovědně. Děkuji

Starší žáci U15 - Holice

Po týdnu jsme opět hostili Holice, které nám dělají vždy velké problémy, ale tentokrát jsme se chtěli náležitě poprat a napravit dojem z předchozího zápasu. A to se nám od začátku velmi dařilo. Se soupeřem jsme drželi krok a dařilo se nám držet vyrovnaný stav, i když jsme chvílemi prohrávali až o 8 bodů, až do konce třetí čtvrtiny, kdy jsme se dostali na dostřel jednoho koše.Bohužel jsme nevyužili naší početní převahy (soupeř byl v 6) a hned v úvodu poslední čtvrtky jsme zbytečnými chybami obdrželi 2 koše a následně přišla velmi nemilá série 0-14 a nedokázali jsme vůbec nic. I tak lze zápas považovat z naší strany za mnohem lepší než minulý a kluci krom poslední čtvrtiny hráli velmi pěkně a bojovně.

2. zápas

SKB Česká Třebová : BVK Holice     40:60     (16:15 24:30 35:39)

body: Pucholt 15, Očenáš 7, Tupec 6, Špajs 4, Baloun 4, Škop 2, Klejch 2
šestky: Pucholt 2/1, Očenáš 3/1

Šumperk

Důležitá utkání pro výsledné umístění v tabulce nám přineslo naše předposlední kolo. Tým Šumperka jsme doma celkem bez problémů 2x přehráli, ale dle ostatních výsledků to vypadalo, že na jejich půdě to bude mnohem těžší. Zvlášť když jsme díky nemoci a zranění přišli o dva hráče základní pětky Petra a Vojtu.

První utkání začalo opět vyrovnaně, ale do poločasu jsme domácí přehráli a vedli jsme o pohodových 10 bodů. Soupeř se nás však stále držel a poté, co nám odešla doposud velmi dobrá střelba z větší vzdálenosti (opět zónová obrana) nás soupeř v posledním dějství dotáhl a srovnal na 51:51. Minutu před koncem jsme byli ve vedení 59:57, ale domácí Cihlář trefil druhou trojku domácích v utkání a rázem jsme prohrávali 59:60. Naštěstí byl faulován Lukáš Pucholt, který proměnil obě šestky a opět jsme vedli my. 6 vteřin před koncem naopak házeli trestné hody domácí, ale jejich 18% procent nepřineslo již žádný bod a po našem doskoku jsme již udrželi míč do konce zápasu. Opět to byl moc pěkný infarktový zážitek, kteří nám naši hráči ve všech kategoriích letos připravují :-)

1. zápas
TJ Šumperk : SKB Česká Třebová     60:61     (11:12 25:35 41:48)

body: Pucholt 29, Očenáš 12, Friš 5, Škop 5, Kovář Štěpán 4, Jelínek 4, Baloun 2
šestky: Pucholt 6/3, Friš 4/1, Jelínek 4/0 !!!!, Klejch 2/0 !, Baloun 2/0 ! (celkem 18/4 !!!!!!)

Ve druhém utkání si zřejmě naši hráči mysleli, že splnili úkol a začali velmi laxně a nezodpovědně v obraně a dostali jsme se do ztráty 15:2. Domácí si až do konce třetí čtvrtky tento náskok stále udržovali a z naší strany to nevypadalo nijak dobře. Jak ale SKB již v sezóně několikrát ukázalo, dokážeme zabojovat a i pro nás nepříjemný výsledek ještě nevypustit. Naši žáci začali mnohem lépe bránit, brát soupeři míče a zlepšila se i střelba. Minutu před koncem jsme se dostali na stav 57:51 a bohužel jsme neproměnili volný dvojtakt a zahodili 2 míče domácím do ruky.

2. zápas
TJ Šumperk : SKB Česká Třebová     61:51      (17:9 39:25 51:36)

body: Škop 16, Pucholt 15, Friš 5, Jelínek 4, Kovář Šimon 4, Klejch 3, Očenáš 2, Baloun 2
šestky: Pucholt 5/4, Klejch 4/1, Friš 4/1, Očenáš 2/0, Jelínek 1/0 !

Po těchto zápasech a po vyrovnané bilanci Rychnova s týmem Svitav je situace v tabulce velmi vyrovnaná. O vítězi a poraženém je rozhodnuto, ale boj o 2.-5. místo bude ještě velmi napínavý. V případě našich výher proti tuříkům ze Svitav to vypadá na stříbro, v případě jedné porážky může nějaká medaile cinknout a v případě proher můžeme být předposlední. Závěrečné kolo bychom měli odehrát 21. března v domácím prostředí. Vše se však ukáže dle aktuální krizové situace.