Další vyrovnané bojovné výkony, ale opět bohužel bez vítězství

19.02.2019

Nedělní dopoledene 17. 2. 2019 patřilo našemu mladšímu týmu, když se k nám přijeli představit soupeři ze Svitav. Tuříkům chyběl Richard Prokop (16,6 bodů/zápas), který nás v prvním kole svou vyspělou postavou dost potrápil. Týmy byly tedy ve stejných sestavách, ve kterých proti sobě nastoupily v závěrečném turnaji minulého ročníku v boji o postup do hry o celkové páté místo. Tehdy se nám podařilo po vyrovnaném průběhu utkání vyhrát. I v tomto kole byla hra celkem vyrovnaná a v obou zápasech jsme měli šanci na výhru. Bohužel jsme ale prodloužili naší nemilou bilanci a z posledních 12 zápasů máme pouze jednu výhru.

Naši hráči si nedokázali zcela poradit se zataženou obranou a tolerantnějším přístupem rozhodčích k faulům. Soupeř hrál velmi tvrdě a některé zákroky byly přinejmenším sporné. Každopádně naši zápasy nevypustili a bojovali ze všech svých sil, za což si zaslouží uznání. Velmi nebojácně se v utkáních předvedla všechna naše děvčata.

První zápas byl ve znamení nepříjemných obran a zároveň mnoha neproměněných šancí na obou stranách. Rozdíl ve skóre se nikdy nevzdálil více než na 5 bodů (v poločase jsme ještě vedli 20:18) a až do konce utkání nebylo jasné, kdo zvítězí, i když hosté měli ke konci trochu navrch a výsledek i se štěstím uhlídali.

Do druhého zápasu jsme vstoupili trochu rezignovaně a v půlce jsme prohrávali již o 12 bodů. Dali jsme si ovšem za cíl srazit v každé čtvrtině polovinu náskoku a v 5.minutě posledního dějství jsme stáhli na 42:43 a byli jsme lehce na koni. Bohužel po asi "deseti" neúspěšných střelách v řadě jsme z následujícího protiútoku inkasovali trojku od kapitána hostí Roznětínského a naše úsilí se rozplynulo. Na další nápor jsme se již nevzmohli.