Starší žáci SKB uspěli v Rychnově

10.02.2020

Další důležitý krok v cestě za medailí udělali naši starší žáci U15, kteří dokázali udolat protihráče z Rychnova nad Kněžnou, kteří nám dýchali v tabulce na záda. SKB odcestovalo s téměř kompletní sestavou v počtu dvanácti hráčů, když i Petr Špajs s Vojtou Tupcem měli možnost hrát na CEYBLu ve slovenské Handlové za tým Litomyšle, ale dali přednost našemu týmu. Na CEYBL však doplatilo družstvo domácích, které svého nejlepšího hráče na turnaj vyslalo a s absencí i dalšího šikovného střelce tak byli oslabeni. Nicméně nás Rychnováci ze začátku přehrávali a s podivem našich fanoušků celkem překvapivě v poločase prvního zápasu vedli o 7 bodů. Naštěstí se našim podařilo ve druhé polovině srovnat a v poslední čtvrtině si vytvořili sedmibodový náskok. 2 minuty před koncem se však domácí ještě vypnuli k náporu a po nepoučitelné chybě ve střídání trenéra SKB dostali na rozdíl 1 bodu.

Po timeoutu a vrácení zkušeností na hřiště jsme již zápas udrželi a naši diváci tak mohli být spokojení s výsledkem i zdravém zvyšování adrenalinu při vyšších tepových frekvencích.

BC Spartak Rychnov nad Kněžnou : SKB Česká Třebová      48:51     (11:6 28:21 38:38)

body: Pucholt 14, Baloun 10, Špajs 6, Jelínek 5, Tupec 4, Friš 4, Kovář Šimon 4, Král 2, Škop 2
šestky: Pucholt 10/6, Šimon Kovář 2/2, Baloun 2/2, Jelínek 4/1, Tupec 2/0, Špajs 1/0, Friš 1/0

Druhý zápas začalo SKB velice aktivně a naši chlapci si velmi rychle vytvořili náskok 15:4 a domácí tým působil hodně frustrovaně. My jsme náš náskok průběžně navyšovali a pravidelným střídáním všech 12 hráčů jsme celkem bez odporu domácích zápas dohráli. Kromě prvního poločasu prvního zápasu naši kluci ukázali pěkný basketbal a všichni zaslouží pochvalu za předvedené výkony.

BC Spartak Rychnov nad Kněžnou : SKB Česká Třebová     32:55     (9:17 18:30 24:42)

body: Špajs 15, Pucholt 15, Tupec 8, Jelínek 6, Friš 2, Kovář Štěpán 2, Martiník 2, Král 2, Baloun 2, Kovář Šimon 1
šestky: Pucholt 2/2, Šimon Kovář 2/1, Špajs 2/1, Král 2/0