Děvčata SKB o víkendu vybojovala jednu výhru a po boji padla v Přerově

25.02.2020

Naše děvčata o tomto víkendu ztratila průběžnou první pozici v tabulce o 7.-12. místo, když nejprve v sobotu vybojovala důležité vítězství v Javorníku, ale v neděli bohužel podlehla týmu z Přerova, který jsme v této sezóně již 3x porazily, ale vždy se jednalo o těžké zápasy. Touto prohrou jsme pustily Přerov v tabulce před sebe a zda se nám podaří skupinu vyhrát již nezáleží pouze na nás. Oba zápasy také zvládly naše žákyně bez svého trenéra a tímto děkujeme za výpomoc rodičům a především paní Hlouškové, která obě utkání na lavičce odkaučovala.

Zápas proti Javorníku nebyl až do poslední čtvrtiny rozhodnutý, když jsme udržovaly po celou dobu pouze mírný náskok a zápas rozhodla až poslední část, kterou se našim podařila vyhrát 28:6 a potvrdily jsme tak roli favorita. Do zápasu pravidelně nastoupily všechny hráčky, které tak získávají stále potřebné zkušenosti.

Panter Javorník : SKB Česká Třebová      30:62     (10:15 14:24 24:34)

body: Hrdličková 21, Tomšů 17, Zahálková 7, Melnyková 5, Borková 4, Hloušková 4, Skalová 2, Kolářová 2
šestky: Tomšů 12/5, Hrdličková 7/3, Zahálková 2/1, Melnyková 2/1

Nedělní utkání slibovalo zajímavější utkání a dle průběhu tomu tak i bylo, když jsme dokázaly vyhrát první čtvrtinu, ale pak jsme začaly ztrácet. Ještě v závěru poločasu se nám podařilo trojkou Natálky Melnykové srovnat, ale bohužel střela nebyla uznána. Ze začátku třetí čtvrtiny jsme ztratily ještě více a do blízkého kontaktu jsme se již nedostaly. Vše vygradovalo vyfaulováním Venduly v poslední části a výsledek není pro nás moc přívětivý. Za zmínku stojí poměr faulů 20/8, když dle zúčastněných nebylo rozhodováno stejným metrem.

TBS Přerov : SKB Česká Třebová     74:59    (17:22 41:38 58:52)

body: Tomšů 24, Hrdličková 19, Melnyková 7, Borková 5, Hloušková 4
šestky: Tomšů 3/2, Melnyková 2/1, Borková 2/1

komentář trenéra: ačkoliv jsem na zápasech nebyl, dle informací rodičů děvčata bojovala a s výsledkem můžeme být spokojení. Z mého pohledu však nejsem spokojený s tím, že ze 121 bodů dala 81 bodů jen Míša s Vendulou, za což obě zaslouží uznání, ale chybí mi zde větší podíl bodů ostatních hráček a musíme na této věci více zapracovat. Jinak stále platí, že naše všechny žákyně zaslouží za předvedené výkony velkou pochvalu a hrají ve své kategorii moc pěkný a bojovný basketbal.