Zbytečná ztráta U14 a statečný výkon žákyň

27.01.2020

O minulém víkendu hráli naši mladší žáci v Přelouči, která je na chvostu tabulky a tento víkend naše hráčky odcestovaly do Rožnova pod Radhoštěm a Příbora, kde pokračovala soutěž o konečné 6.-11. místo. Všechny čtyři zápasy byly velmi ovlivněny účastí našich hráčů, kteří se vraceli zranění z lyžařských kurzů nebo onemocněli. Do Přelouče nás tak jelo pouze 8 bez hlavních střeleckých opor týmu Jonáše a Šimona a děvčata na výjezd na sever Moravy odcestovala dokonce pouze v pěti. Výsledkem je "pouze" jedna výhra v Přelouči, ale i za ní můžeme být rádi a děvčatům se podařilo po prohře v Rožnově porazit  v neděli papírově silnější Příbor. 

U14 MIX

Oba zápasy v Přelouči byly relativně vyrovnané a podobné. Naši hráči si nedokázali moc poradit s vyššími hráči domácích a při nájezdech jsme dostávali spousty bloků. Nicméně se nám dařilo prosazovat rychlými protiútoky. V prvním zápase jsme ve 3. čtvrtině dokázali odvrátit osmibodový náskok Přelouče a v poslední části jsme domácí přehráli a zvítězili 36:32.

Ve druhém zápase jsme mírně ztráceli již od začátku, ale nyní se nám již nepodařilo soupeře přehrát a výsledek 37:32 byl pro kluky z Přelouče zasloužený. Zápasy byly do jisté míry ovlivněny faktem, že k zápasům nebyli delegováni žádní rozhodčí, a tak pískali domácí trenéři, kteří svým svěřencům dost někdy odpustili. Náš tým tak klesl v tabulce na průběžné čtvrté místo, ale medailové umístění si můžeme vzít zpět hned v dalším kole proti chlapcům z Náchoda.

1. zápas
BK Přelouč : SKB Česká Třebová     32:36 (6:8, 18:18, 26:21) 

body: Rula 11, Očenáš 10, Kovář Štěpán 7, Zahálková 4, Hrdličková 2, Chmelař 2
šestky: Rula 6/3, Očenáš 4/2, Kovář Štěpán 2/1

2. zápas
BK Přelouč : SKB Česká Třebová     37:32 (12:6 20:10 28:19)

body: Hrdličková 15, Zahálková 8, Rula 4, Kovář Štěpán 3, Gapko 2
šestky: Hrdličková 3/1, Kovář Štěpán 4/0, Rula 2/0 !!! Celkem 9/1 !!!!

U15 žákyně

Po tréninkovém zranění Míši Tomšů, onemocnění, únavě a plánované dovolené ostatních hráček byla situace pro zápasy v nejvzdálenějších destinacích pro nás dosti kritická, když se nás sešlo před odjezdem přesně 5 včetně zdravotně indisponované Romči Hylenové, která se ale i přes začínající virózu rozhodla s námi jet a nenechat náš tým napospas. Neodehrání zápasů by pro nás mohlo skončit pokutou nebo při omluvě by se nám dosti ztížila situace s ohledem na všechny ostatní družstva v týmu, kdy hrajeme nepřetržitě každý víkend. Takto jsme měli naplánovaný nocleh v Příboře a oba zápasy jsme zvládli na jeden zátah.

Sobotní zápas v Rožnově začal vyrovnaně a poločas skončil 25:24 pro domácí, i když jsme prohrávaly již 25:13, ale ještě jsme se dokázaly vzchopit. Bohužel nám ve druhé půlce soupeřky opět odskočily na rozdíl deseti bodů a to jsme již srovnat nedokázaly. O výsledku rozhodla "opět" tragická střelba, kdy jsme nebyly slabším soupeřem, ale nedaly jsme spousty i jasných šancí. Zápas se ale nesl spíše v přátelské atmosféře a i díky domácím zapisovatelům naše děvčata dohrávala s pěti fauly a nemusely jsme tak jít do oslabení. Pro nás byl úspěch, že jsme dohrály zápas bez zranění a mohly jsme se v klidu vydat k relaxaci do ubytovny v Příboře, kde jsme měly dostatečný prostor na odpočinek. Své osobní střelecké rekordy si vylepšila Romča s Verčou. Natka Borková vytvořila týmový rekord v počtu házených šestek, když se dostala na číslo 20/8.

Gepardi TJ Rožnov pod Radhoštěm : SKB Česká Třebová    58:47      (12:13, 25:24, 43:34)

body: Borková 16, Hrdličková 15, Hylenová 7, Skalová 7, Zahálková 2
šestky: Borková 20/8 :-), Hylenová 7/3, Hrdličková 7/2, Skalová 4/1, Zahálková 5/0 !!!

Přes noc se zhoršil zdravotní stav Romči, a tak to chvíli vypadalo, že papírově silnější Příbor se pokusíme zdolat ve čtyřech, ale Romana to nevzdala a pomohla týmu v celém zápase a výrazně pomohla k celkem překvapivé výhře proti hráčkám z Příbora. Nevíme, zda domácí byli také oslabení (hrálo pouze 7 hráček) nebo zda je zaskočil náš počet, ale ve finále se jednalo o jednodušší utkání než sobotní. Holky byly průběžně dopované hroznovým cukrem a zdálo se, že fyzicky na tom byly lépe než předchozí den. Trochu jsme opět bojovaly s úspěšností střelby, když byl koš (především pro Vendy) jako začarovaný. Průběžně jsme však navyšovaly skóre a zápas jsme držely celkem pod kontrolou až do konce.

Všem patří obrovské poděkování za účast a zvládnutí této nelehké situace, ale jsou to bojovnice

BK Příbor : SKB Česká Třebová     37:52     (4:7 14:22 26:36) 

body: Hrdličková 21, Borková 13, Skalová 10, Zahálková 8
šestky: Borková 4/3, Hrdličková 5/1, Zahálková 2/1