Na závěr letošního roku naši junioři deklasovali Svitavy

27.12.2022

Poslední sobotu před Vánoci jsme u nás hostili sousední tým tuříků ze Svitav, se kterými jsme vždy v posledních sezónách sehrávali velmi vyrovnaná utkání, častokrát končící až po prodloužení. Letošní sezóna je však jiná a zatímco naši bojují o čelo tabulky, Svitavy jsou s jednou výhrou na jejím chvostu.

Nám se však v pátek před zápasem zranil na tréninku kapitán týmu Lukáš Pucholt, delší dobu byl nemocný Jelen a postrádali jsme i naše 3 kvalitní posily z Litomyšle, takže situace nebyla nejrůžovější. Navíc soupeři dorazili v kompletní a tedy své nejsilnější sestavě i se Špačkem, Bryškou a Dostálkem.

V naší sestavě tak dostali možnost nováčci Arsi s Vilémem i méně zkušenější hráči.

1. zápas
SKB Česká Třebová : TJ Svitavy     66:50      (15:13 33:23 51:38)

První čtvrtina nasvědčovala tomu, že se opět bude jednat o kvalitní vyrovnané utkání. Oba týmy se prosazovaly a průběžné vedení se střídalo na obou stranách. První 4 minuty druhé čtvrtiny však patřily nejprve Klejšovi (5 b. v řadě) a Jonášovi (9 b. v řadě), na což hosté nedokázali zareagovat a dostali jsme se do vedení 29:15. Navíc se při srážce s vlastním hráčem Dostálkem zranil i jeden z pilířů hostující sestavy Tomáš Bryška, který si zlomil o spoluhráče klíční kost. I když nebylo ještě úplně rozhodnuto, byla cesta k vítězství značně usnadněna a do pravidelné rotace se dostalo všech 11 hráčů včetně Viléma Barneta, který odehrál první minuty ve své kariéře. Naši kluci si vedení dokázali pohlídat a i zbylé čtvrtiny jsme vyhráli vždy o 3 body.

Body: Jonáš 19, Filip 14, Martin 13, Šimon 8, Sam 6, Štěpán 4, Arsi 2
Šestky: Šimon 2/2, Filip 1/1, Jonáš 2/1, Martin 2/1

2. zápas
SKB Česká Třebová : TJ Svitavy      73:56      (25:13 38:24 56:34)

Druhý zápas jsme zahájili s drtivou převahou a náš náskok rychle narůstal. Po 10 minutách jsme vedli 25:13 a zbytek zápasu se kontroloval a především šlo o to, aby si všichni zahráli rovným dílem a nikdo se nezranil. Náskok tedy již výrazně nenarůstal, ale ani se nesnižoval, takže jsme dohráli důstojně a vyrovnaně. Kluci tak získali povinná vítězství a 5 našich borců se dostalo na bodový zisk 13-14 bodů, což svědčí o vyrovnanosti našich klíčových hráčů. Výborně se v tomto zápase prezentovali bratři Kovářovi, když se konečně bodově zadařilo i Štěpánovi. Zvláštností zápasů bylo to, že nejlepším hráčem soupeřů byl Jiří Horyna, který jednou týdně trénuje s naším týmem :-)

Body: Šimon 14, Filip 14, Jonáš 13, Štěpán 13, Martin 13, Sam 4, Arsi 2
Šestky: Jonáš 3/3, Martin 6/3, Martin 3/1, Sam 1/0

Naši junioři tak udělali další důležitý krok, ale ten nejtěžší nás čeká v dalším kole, kde budeme bojovat o celkové první místo s Podolím, které ještě neprohrálo. Náš aktuální tým má určitě na to, abychom byli první, komu se to podaří.